23 Şubat 2019
  • Bolu-1°C
  • İstanbul2°C
  • Ankara5°C

MHP’DEN TERÖR AÇIKLAMASI

Son günlerde artan terör olaylarıyla ilgili olarak MHP Bolu İl Başkanı Mehmet Aydın yazılı bir basın açıklaması yaptı.

MHP’den terör açıklaması

02 Ağustos 2015 Pazar 14:22

 

Açıklama şu şekilde; “2009 yılından beri çözüm süreci adı altında teröristle dayanışma içerisinde çözüm üretmeye çalışan akp yönetimleri şehit cenazelerinde protokol sırasında yer kapma savaşı yapmaktadır. 2015 seçimlerinde mağdur edebiyatı yapamayan akp hükümeti neyazık ki şimdi de şehit cenazelerinde boy gösterip halkı dayanışmaya davet etmek tam bir ibret vesikasıdır.Sanki daha dün şehitlere kelle diyenler onlar değildi.

Çözüm sürecinin fayda sağlamadığını akp gayet iyi anlamıştır. Ancak şimdide bu rolü chp üstlenmiş meclise terör olaylarının araştırılması ile ilgili meclise araştırma önergesi vermiştir. 1986 yılından beri 40 yıldır terörün sebeplerini hala anlamamış olan chp siyasi çözüm süreci istemektedir. Diğer bir tabirle önergeye evet oyu veren hdpli Dilek Öcalan ile kendini Atatürkçü ve milliyetçi olarak tanımlayan chp li Tanju Özcan birlikte oturup terör olaylarını araştıracaklar.Tanju Özcan ve Dilek Öcalan dan oluşan komisyon akpnin başaramadığı çözülme sürecini tamamlama noktasında büyük gayret sarf edeceklerinden kuşkumuz yoktur.Hatta ilk görüşmelerini Türk Milletinin şu zor günlerinde eğlence tertip eden Mengen Belediyesi Başkanı ile beraber Mengen’ de yapabilirler.Türk Milletini bu seferde chp-hdp ittifakı uyutmak istemektedir. Eğer terörü araştıracaklarsa Habur dan giriş yapan pkklıların avukatlığını yapan Chp genel başkan yardımcısı Sezgin Tanrıkuluna sorsunlar. Teröristleri muhatap kabul eden hiçbir zihniyete kabul edemeyiz. Siyasi çözümlerin başarıya ulaşması bu şartlarda mümkün değildir.

Türkiye Cumhuriyeti devleti terörün kökü kazılıncaya kadar operasyonları devam ettirmelidir.Ancak akp hükümeti yine milletimizi kandırmaya devam etmektedir. Silahlı kuvvetlerimiz kuzey ırak’ a hava harekatı düzenlemekte ama kara harekatı yapmamaktadır. Yıllarca bu hava harekatı yapılır ama sonuç alınmamaktadır. Kaldıki yurt indeki hiç pkk kampını operasyon yapılmamakta ve şehit haberleri bitmek bilmiyor. Yurt içindeki pkk kamplarını bir anönce operasyonlar yapılmalı ve teröristlere karşı sonuç alınmalıdır. Akp hükümeti daha kaç şehit vermemizi beklemektedir.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.