20 Şubat 2019
  • Bolu4°C
  • İstanbul5°C
  • Ankara4°C

TÜM ÇOCUKLAR BUNU YAŞAMALI

Bilim Koleji ve Ufkum Etüt Eğitim Merkezi hafta sonları Emniyet Otel’de her hafta sonu çocuklara spor aktivitesi düzenliyor.

Tüm Çocuklar Bunu Yaşamalı

03 Ağustos 2015 Pazartesi 12:11

Haber Merkezi:

1943 Tarihi Emniyet Otel safa bahçesine hazırladığı spor kompleksiyle Bolu’ya yine yeni bir hizmet getirdi. Birçok spor dalının uygulanabildiği komplekste en büyük ilgiyi tırmanma duvarı görüyor.

Bu alandan çocukların yararlanabilmesi amacıyla Emniyet Otel, Bilim Koleji ve Ufkum Etüt Eğitim Merkezi ortak bir proje geliştirdiler.  Hafta sonları öğrencilerini uzmanlar eşliğinde Emniyet Otel Safa bahçesine getiren bu eğitim kurumları çocukların gönüllerince eğlenirken spor yapmalarını da sağlıyor. Futbol, basketbol, valeybol ve badminton gibi bir çok spor branşını bir arada yapabilen çocuklar en büyük ilgiyi tırmanma duvarına ve arkeoloji bahçesine gösteriyor.

Son derece güvenli olarak hazırlanmış tırmanma aktivitesinin,  gelişme çağındaki çocuklarımız için çok önemli bir etkinlik olduğu bilinmekte. Bolu’da çocuklarımızın güvenle ve uzmanlar eşliğinde bu tarz bir etkinlik yapabileceği tek yer olan Tarihi Emniyet Otel tüm velileri ve çocukları bu etkinliğe katılmak için davet ediyor.

Arkeoloji bahçesi muhteşem

Kumla dolu geniş bir havuz, havuzun içine gömülmüş her çocuk için bir tane küçük testi ama testilerin bir tanesinin içinde çocuk sayısı kadar altın. Kim bulacak acaba içi altın dolu testiyi. Eğlenirken öğrenmek, toprağı hissetmek, çocuğun vücudunda biriken negatif elektriği toprağa iade etmek ve heyecanla yarışma duygusunu yaşamak. Bu aktivite  bu cümle ile açıklanmaya çalışılsa bile yetersiz. Altınları (altına benzetilmiş çikolata) bulan çocuğun büyük bir zafer nidasıyla bulduğu çikolataları tek tek rakiplerine dağıtması ise tam bir final.

2-032.jpg3-031.jpg4-016.jpg6-003.jpg1-031.jpg5-006.jpg

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar