25 Mart 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara5°C

SAHANIN BAKIMI YAPILMIYOR

TBMM Başkanlık Divan Üyesi AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü ve Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın büyük çabası ile yaptırılan sentetik çim sahanın yapımı tamamlandıktan sonra bir kez bile bakımı yapılmadı.

Sahanın bakımı yapılmıyor

03 Ağustos 2015 Pazartesi 13:46

 

Geredespor'a tahsis edilecek olan tesisin şimdilik sorumluluğu İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne ait.

Tabakhane mevkiinde bulunan çim saha modern sentetik çim sahaya dönüştürüldü. İlçede çetin geçen kış şartları nedeniyle Geredespor'un iç saha maçlarını  Yeniçağa ve Bolu'da oynamak zorunda kaldığı  ve  sentetik çim sahanın tamamlanmasıyla birlikte artık kendisine tahsis edilen sahada oynanması hedefleniyordu,  ancak sahanın bakımsızlığı yürekleri sızlatıyor.

Bakım Şart !

Sentetik Çim sahaların yüksek performans sergileyebilmesi için belirli zamanlarda periyodik bakımları eksiksiz olarak yapılmalıdır.

-Periyodik Bakımlar

Çevre Temizliği

Zamanla sentetik çim sahanın içerisine dış etkenler ile birlikte yaprak, çalı, sigara, cam, teneke ve bunlar gibi istenmeyen cisimler girebilir. Bu cisimler, sentetik çim sahanızın performansını direkt olarak etkilemese de temizliği ve bakımı yapılmadığı takdirde bir süre sonra yağmur/kar yağışları ile ürününüzün içerisine girmeye başlayacak ve istenmeyen dolguya neden olacaktır.

Bitki Temizliği

Sentetik çim ürününüzün tabanında kurulum öncesi ilaçlama yapılmasına rağmen zaman ile istenmeyen otlar oluşabilmektedir. Bu istenmeyen otlar, büyüyebilir ve sahanızın alt yapısını etkileyebilir. Bu durumdan etkilenmemek için en kesin çözüm sahanıza bitkileri yok edecek ilaçlama yapılmasıdır.Eğer sahanızın etrafında ağaçlar mevcutsa ağaçların yoğunluğuna göre sahanıza yönelen köklere 6 ayda bir periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır.Ayrıca, ortam sıcaklığının 40 dereceyi geçtiği zamanlarda sahanın ısısını düşürmek amacıyla sahanızı yağmurlama şeklinde, direkt olarak sahaya suyu vurmayacak şekilde ıslatmanız tavsiye edilir.

Uyuşmazlık !

21 0cak 2014 tarihinde göreve başlayan Müdür Kocakaya'nın tahsil hayatı ve bir önceki görevi spor branşı ile uyuşmuyor.

Mustafa Kocakaya kimdir?

1974 yılında Ankara’da hayatı selamlayan Kocakaya; ilk, orta, lise ve lisans öğrenimini de Ankara'da tamamladı. Hacettepe Üniversitesi İnşaat Bölümü’nde lisans öğrenimini tamamlayan Kocakaya, okul yıllarında “Atletizm” spor dalının “Disk atma” adlı alt branşında uğraşlar verdi. 2001 yılında, Adalet Bakanlığı bünyesinde memuriyet görevi yaptı.

Gerede Yenigün

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.