18 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara17°C

YABANCILAR ALADAĞ’DA BULUŞTU

Türkiye'de öğrenim gören 250 yabancı üniversite öğrencisi, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın Yaz Okulu projesi kapsamında Aladağ’da bir araya geldi.

Yabancılar Aladağ’da buluştu

04 Ağustos 2015 Salı 11:10

 

Haber: Beyhan Bayrak

90 ülkeden gelen yabancı uyruklu 250 öğrenci, Aladağ’daki bir kampta buluştular. Yabancı öğrenciler, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile İlim Yayma Cemiyeti'nde bir araya geldiler. Başkan Yılmaz, öğrencilerle Bolu'da birlikte olmaktan dolayı onur duyduğunu ifade ederek, “Şu an dünyanın birçok ülkesinden ve birçok renginden seçkin öğrenciler, Bolu'da kamp yapıyorlar. Ülkemize dışarıdan gelerek okuyan 80 bin öğrencinin kaynaşmalarına vesile olacak bir çalışma içinde bulunduğumuzu göz önüne alırsak, artık büyük bir devlet olduğumuzu, eski büyüklüğe doğru gitmek için bunlara ihtiyacımız olduğunu görebilirsiniz.

BOLU’DA AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYUYORUZ

Belki birçok ülkenin yerini bile bilmiyoruz; ama şu an buradaki kardeşlerimizle Türkçe konuşabiliyorsak bu öğrenciler, yarın ülkelerine gittiklerinde Türkiye elçisi olacaklar ve İslami anlamda da kucaklaşacağımız kardeşlerimiz olarak bizle onlar bütünleşmiş olacak. Bu birliktelikler arttığı sürece de dostluklar artacak ve düşmanlıklar da bu dostluklar sayesinde silinecektir diye düşünüyoruz” diye konuştu.

Yabancı öğrencilere siyaset, uluslararası ilişkiler, Türk ve Afrika tarihi, sinema, edebiyat, klasik İslam sanatları ve geleneksel Türk oyunları eğitimleri verilecek. Ayrıca geziler düzenlenerek Bolu tanıtılacak. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.