24 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara4°C

ÖDENEKLER KOMİSYONDA

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların son oturumunda 8 madde görüşülerek karara bağlanırken merkez köylerine 275 bin TL ödenek, komisyona havale edildi.

Ödenekler komisyonda

05 Ağustos 2015 Çarşamba 12:26

 

Haber Merkezi

İl Genel Meclisi Ağustos Ayı toplantıları, Yaşar Yüceer Başkanlığında devam ediyor. Toplantıların Çarşamba günü gerçekleşen son oturumunda 8 madde görüşülerek karara bağlandı.

8 MADDE KARARA BAĞLANDI

Toplantıda ilk olarak, Mengen İlçesi Çorakmıtırlar Köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile Merkez İlçe Bahçeköy Köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Her iki tahsisin de uygun olduğu belirtilen raporlar oy birliği ile kabul edildi.

Yeniçağa İlçesi Sarayköy ve Yamanlar Köylerine içme ve kullanma suyu tahsisi yapılması talebi Çevre ve Sağlık Komisyonuna, DSİ Genel Müdürlüğünce ilimiz sınırları içerisinde yapılarak işletmeye alınan 3 adet göletin İl Özel İdaresine devredilmesi ile ilgili talep Plan ve Bütçe Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Merkez İlçe Gövem Köyü hudutlarında II. Konut alanı amaçlı hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planının onanması ve Göynük ilçesi Bölücekova Köyü hudutlarında termal turizm tesis alanı amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onanması talepleri oy birliği ile İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edildi.

MERKEZ İLÇE KÖYLERİNE ÖDENEK

Toplantı, Merkez İlçe Köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 275.000 TL ödeneğin Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebinin incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi ile sona erdi.    

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.