17 Haziran 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara18°C

AİBÜ’DE TERÖR ÖNLEMİ

İl Emniyet Müdürlüğü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne kayıt için gelen öğrencilere yönelik bir çalışma başlattı. Fakültelerin önünde stant açan polis memurları, terör örgütlerine karşı öğrencileri korumayı hedefliyor.

AİBÜ’de terör önlemi

05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:51

 

Haber Merkezi

İl Emniyet Müdürlüğü, AİBÜ’ye 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminde kayıt yaptırmak için şehre gelecek olan öğrenci ve ailelerini kayıt işlemleri hakkında bilgilendirmek, polis-öğrenci kaynaşmasına katkıda bulunmak ve terör örgütlerinin muhtemel eleman kazanma çalışmalarını etkisiz kılmak amacıyla kolları sıvadı.

STANTLAR AÇILDI

5 Ağustos Pazartesi günü başlayan çalışmalar, 7 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek. Polisler, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Bolu Meslek Yüksekokulu olmak üzere toplam 5 öğrenci kayıt merkezinde broşür, kalem ve bloknot dağıtımı yaparak çikolata ikramında bulunuyorlar.

‘TELEFON KADAR YAKINIZ’

Broşürlerde, “Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimiz çoğu zaman çeşitli terör odakları tarafından arzu edilmeyen davranışlara itilebilmektedir. Araştırma, öğrenme ve dinamizm çağındaki gençlerde cesaret çekingenliğe, macera isteği rahata, duygular ise mantığa üstün gelmekte ve otoriteden kurtulma duygusu daha ağır basmaktadır. Gençlerimizin bu kritik döneminden yararlanmak isteyen terör odakları bütün planlarını gençlerimizin bu özellikleri üzerinde kurmaktadır. Bu çerçevede daha verimli ve nitelikli gençlerin yetişmesi için hepimize ciddi görevler düşmektedir. Emniyet birimleri olarak bizler genç yavrularımızı tebrik eder, sizlere bir telefon kadar yakın olduğumuzu ifade ederiz” ifadeleri yer aldı. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.