25 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

30 YILLIK SORUNDA MUTLU SON

30 yıldır çözülemeyen Keçeli Suyu çözüme kavuştu. Gerede Belediyesi ve Mengen Belediyesi arasında Keçeli Suyu ile ilgili protokol sağlandı, yapılan ortak protokolle yüzde 50/yüzde 50 olarak suyun tahsisine karar verildi.

30 yıllık sorunda mutlu son

05 Ağustos 2015 Çarşamba 14:06

 

Haber merkezi

Mengen Belediyesi ile Gerede Belediyesi arasında muvazaalı durumda olan Keçeli Suyu´nda ortak karara varıldı. Yıllardır paylaşılamayan ve belediyelerin idealleri arasında olan Keçeli Suyu´nda geçtiğimiz günlerde Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü´nün girişimleri neticesinde boşa akan suyun kimseye faydası olmadığı görüşünde birleşilerek iki belediyenin arasında Keçeli Suyunun yarı yarıya kullanılması mutabakatına varılmıştı. Söz konusu mutabakat Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü´nün gayretleri neticesinde Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü´nce de "İçme Suyu olarak kullanılmak üzere" ibaresi ile Mengen ve Gerede Belediye Başkanlıkları adına yarımşar oranda tahsisi uygun görülmüştür" yazılı resmi evrakla ilgili belediye başkanlıklarına gönderildi. Böylece 30 yıl gündemden düşmeyen ve Gerede Kamuoyunca "ne olacak bu boşa akan suyun hali" ironisi de sona ermiş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ´Bolu Valiliği nezdinde girişimlerde bulunduk. Valimiz Başkanlığında, Gerede ve Mengen Kaymakamlığımızın, Gerede ve Mengen Belediye Başkanlıklarımızın oluşturduğu komisyonda yapılan görüşmeler neticesinde "boşa akan suyun kimseye fayda sağlamadığı noktasından hareketle ortak görüşe varılarak Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü´nün takipleriyle belediyelerimiz arasında yapılan görüşmelerde yarı yarıya tahsisi konusunda protokol imzaladık. Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından tahsis işlemleri gerçekleştirildi. Proje çalışmalarımız hemen başlayacak. Rabbimize hamdolsun 30 yıldır çözülemeyen bir konuyu çözmek bize nasip oldu. Ben başta Keçeli Suyu´nun çözüme kavuşmasında çok büyük emeği olan Milletvekilimiz Fehmi Küpçü´ye, Bolu Valiliğimize, Gerede ve Mengen Kaymakamlarımıza, Mengen Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bundan sonra Keçeli Suyu boşa akmayacak. Allah´ın izni ile en kısa sürede çalışmaları bitirerek halkımızın çok arzuladığı Keçeli Suyunu ilçemizde musluklardan akıtacağız" dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.