23 Temmuz 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara20°C

SICAKTAN BUNALAN HAYVANLARI FISKİYEYLE SERİNLETİYORLAR

Bolu Belediyesi, hayvan barınağında bulunan hayvanların sıcak havadan bunalması üzerine fıskiye sistemi kurarak hayvanları serinletmeye başladı.

SICAKTAN BUNALAN HAYVANLARI FISKİYEYLE SERİNLETİYORLAR

09 Ağustos 2015 Pazar 09:44


Son günlerde ülkeyi etkisi altına alan sıcak havalar vatandaşların yanı sıra hayvanları da olumsuz etkilemeye başladı. Hava sıcaklıklarının 35 dereceleri aştığı Bolu’da çaresiz kalan hayvanların imdadına belediye yetişti. Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı’nda kalan hayvanların sıcakta bunalması üzerine barınağa fıskiye sistemi kuruldu. Suyun altına giren hayvanlar serinleyerek kendine geldi. Tel örgülerin üzerine kurulan fıskiye sistemi sayesinde hayvanlar serinleme fırsatı buluyor. Her saat başı başlayan fıskiye uygulaması, köpekleri serinlettikten sonra kapatılıyor. Yaz boyunca sürecek uygulama ile hayvanların rahat nefes alması sağlanıyor.
Bolu Belediyesi Hayvan Barınağı, 2015 yılında 179 hayvan sahiplendi. 450 hayvanın yaşadığı barınakta kışın ısıtma amaçlı lambalar kullanılıyor. Yazın ise serinletme amaçlı fıskiye sistemi var. Ayrıca, toplanan sahipsiz hayvanlara rutin parazit tedavisi ve aşı uygulaması yapılıyor. Barınakta 9 bölüm bulunuyor. 3 dişi hayvan bölümü, 2 erkek bölümü, 1 yavru ve anne bölümü, 1 karantina, 1 tedavi uygulanan hayvanlar bölümü ve bir de kısırlaştırılacak hayvan bölümü yer alıyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar