18 Şubat 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul4°C
  • Ankara0°C

OTOBÜSÇÜLER ZAM İSTİYOR

Otobüsçüler, Ocak ayından bu yana zarara uğradıkları gerekçesiyle zam yapılmasını istediler. Belediye Meclisi’nde görüşülen ve komisyona havale edilen zam talebi kabul edilirse, toplu taşımada yılın ikinci zammı yapılacak.

Otobüsçüler zam istiyor

09 Ağustos 2015 Pazar 18:30

 

Haber: Özge Elçi

Belediye Meclis toplantısı Ağustos ayı 1. birleşimi Cuma günü saat 18:00’da yapıldı.  Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın yurt dışında olmasından dolayı Belediye Meclisi’ne Vekili Necip Çarıkçı başkanlık yaptı.

‘BAŞKAN BOYA ALMAYA MI GİTTİ?’

Açılış ve yoklama sonrası, kürsüye çıkan CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Aksoy, Bolu ile ilgili bazı sorunları sıraladı. Aksoy, şunları ifade etti; “Asfalt çalışmaları yapılmıyor. Yazın bu günlerinde yapılmayacaksa çalışmalar ne zaman başlayacak? Belediyenin arkasındaki inşaatların yıkıntıları temizlenmiyor! Bu şekli ile milletin gözüne sokulmak mı isteniyor? Sultan Hamamının altındaki otobüs durağı büyütülmeli. Başkan Yılmaz, İzzet Baysal Caddesini renkli asfalt yapılacağını söyledi. Başkan yurt dışına boya aramaya mı gitti? Ne zaman boya yapılacak?"

ÇARIKÇI AKSOY’UN SORULARINI YANITLADI

Başkan Vekili Necip Çarıkçı, Aksoy’un tüm sorularını yanıtladı. Çarıkçı; “Asfalt çalışmalarına Seben’de araçlar çalışırken arıza yapması sonucu kısa bir süre ara verildi. 10-15 gün içinde bakımı yapılacak olan makineler sonrası, çalışmalara başlayacak. Ayrıca Yedigöller ve Mudurnu yolları da Bolu Belediyesi’nin elemanları tarafından yapılacak. Arkadaki molozların temizlenmesi için, düğün salonunun boşaltması bekleniyor. Sonrasında gereken yapılacak. Sultan Hamamının otobüs durağını görüşüp, gerekenin yapılmasını sağlarız. İzzet Baysal Caddesi’nin renkli boya ile ilgili gelişmeyi bilmiyorum”  ifadelerini kullandı.

18 MADDE KOMİSYONA HAVALE EDİLDİ

İmar tadilat başvurusu olan 18 madde komisyona havale edildi. Muhtarlık İşleri Müdürlüğünün Yönetmeliği 3 komisyona, mühendis ve teknikere ödenecek olan ücretler Plan, Bütçe komisyonuna, 4 yıllık üniversite kazanan öğrencilere verilecek olan taşınabilir bilgisayarlarla, otobüslerin zam istekleri de Plan Bütçe Komisyonuna havale edildi.

DÜZCE’DEKİ FİYATLARI İSTEDİLER

Otobüsçüler, zarar ettikleri gerekçeleriyle Belediye’nin ulaşım birimleriyle sık sık toplantı yapmışlardı. Geçtiğimiz Mart ayında otobüs ücretlerine zam yapılmış; indirimli binişler 1 liradan 1,15 liraya çıkartılmış, normal binişler ise 1,70 liradan 1,85 liraya çıkarılmıştı. Uzak mesafelere ise birden fazla kart basılmasına karar verilmişti. Geçtiğimiz haftalarda da serbest kart sahiplerinin (ücretsiz binişlerin) günde iki defayla sınırlandırılmasına karar verilmişti.

Fakat otobüsçülerin zararlarının devam etmesi, yeni bir zam talebine yol açtı. Bolulu otobüsçüler, fiyatların Düzce’deki fiyatlarla eşit olmasını talep ederek indirimli binişlerin 1,15 liradan 1,40 liraya çıkartılmasını; normal binişlerin ise 1,80 liradan 2,25 liraya çıkarılmasını talep ettiler. Otobüsçülerin zam istekleri Plan Bütçe Komisyonuna havale edilirken bir sonraki oturumda karar bağlanacağı düşünülüyor.

11242905_10153495168803194_728329515_o.jpg11847230_10153495168773194_1409629325_o.jpg

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar