26 Mart 2019
  • Bolu1°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara4°C

SAK’A FRANSA’DA BÜYÜK İLGİ

“Balık Ressamı” Şenol Sak, Fransa’daki yoğun bir etkinlik döneminden sonra sanatsal çalışmalarını tamamlayarak yurda döndü. Sak, yaptığı çalışmalarla Fransız sanatseverlerin olduğu kadar basının da ilgisi oldu.

Sak’a Fransa’da büyük ilgi

10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:14

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber Merkezi

Bolulu Ressam Şenol Sak, Temmuz ayında, yaz dönemi çalışmaları için bulunduğu Fransa’nın Toulouse kentinde bir dizi sanatsal çalışma yaptı. Sak, Saint-Frajou Resim Müzesi yaz workshop atölyelerini oluşturarak yaptığı eğitim çalışmalarının yanı sıra, 25 Temmuz 2015 tarihinde Saint-Frajou Resim Müzesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen, Dans le cadre de-“Parole d'Artistes"- Senol Sak et son œuvre (Bir dünya Sanatçısı - Şenol Sak ve Sanatı) adlı söyleşi programında sanatseverlere, eserlerini ve sanatını anlattı. Fransız sanatseverin ilgiyle izlediği etkinlikte Ressam Şenol Sak, yaşamı, eğitim ve atölye çalışmaları ile “Balık” konulu eserlerinin gelişim evrelerini hakkında bilgiler verdi.. Ardından tüm bu anlatılan konuları içeren slayt ve video gösterilerinin sunulduğu program, Fransız basınında da geniş yer buldu.

BİENALDE JÜRİ ÜYELİĞİ YAPTI

Sak, 1 Ağustos 2015 tarihinde ise 30. Kişisel Resim Sergisi’ni, l'Association Camell'art de Péguilhan ve Musée de Peinture de Saint-Frajou adlı kurumların ortak çalışması ile Péguilhan’da açtı.

Ressam Şenol Sak, son olarak da değişik ülkelerden farklı disiplinlerdeki dokuz sanatçı ile kurucuları arasında yer aldığı ve “Sanatta Hareketlilik ve Esneklik” vurgusu üzerine çalışmalar yapan Paris merkezli “Art Resilience” sanat hareketinin de bir üyesi olarak düzenledikleri “Salon International Art Résilience-2015” Bienali Sergisine katıldı ve Jüri üyeliği yaptı.

Sanatçının gerçekleştirdiği tüm bu çalışmaları Fransız basınında da geniş şekilde yer aldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.