20 Ağustos 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara22°C

BOLU ORYANTRİNGİN MERKEZİ OLDU

Bolu Bağışçılar Vakfı’nın hibe desteği verdiği ve çok sayıda kurumsal ortaklıkla yürütülen Oryantring gelişim kampı Bolu’da başladı.

Bolu oryantringin merkezi oldu

11 Ağustos 2015 Salı 10:46

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Haber Merkezi

'Haritadan Hedef Bulma' olarak bilinen Oryantiring Sporcu Gelişim Kampı, Türkiye'nin çeşitli il ve ilçelerinden 65 yakın sporcunun bulunduğu ve 35 eğitmenin katılımı ile Bolu’da start aldı. 10 gün sürecek olan ve Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde konaklayacak olan sporcular burada verilecek teorik eğitimler ile birlikte, Aladağ Kamp Eğitim Merkezi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü’nde uygulamalı eğitimler gerçekleştiriliyor.

PAYDAŞLIKLA YÜRÜYOR

Program Bolu Bağışçılar Vakfı’nın hibe desteğinin yanı sıra Abant Doğal Kaynak Suyu ve Akmina Maden Su, Bolca Hindi katkıları ve Türkiye Oryantiring Federasyonu, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü, Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, Seben Derneği, Adım Gençlik Spor ve Eğitim Kulübü Spor ve Eğitim Derneği Derneği kurumsal paydaşlığı ile yürütülüyor

Kampa ilişkin konuşan Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Tekin Çolakoğlu , "03-13 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Sporcu gelişim kampı Bolu’da başladı. Bolu’da Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde toplanan sporcularımıza gerekli malzemeleri verildi. 10-14 yaş grupları arası 3 kategoriye bölünen sporculara eğitmenler tarafından eğitimleri veriliyor. Her grubun başında grup liderleri ve yardımları var. Gelişim Kampı programı kapsamında Aladağ bölgesinde bilgi ve yaş seviyesine göre ayırdığımız çocuklarımıza bölgeye göre teorik bilgiler vereceğiz.

10-14 YAŞ ARASI ÇOCUKLARI KAPSIYOR
Bunun yanında hafta boyunca yapılan program kapsamında Aladağ Kamp Eğitim Merkezi bölgeleri ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gölköy Kampüsü’nde yerleşkesinde uygulamalı ve teorik eğitimleri sürdürecek, oryantiring sporunu çocuklarımıza aşılayarak verimli bir kamp geçirmeyi hedefliyoruz. Bolu’nun bize sağladığı çok büyük imkanlar var. Bu imkânları sağlayan Başta Bolu Belediyesi ve ilgili tüm kuruluşlara çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Bolu Bağışçılar Başkanı Şerafettin Erbayram ise özellikle “Amatör Sporcuların desteklenmesi, Bolu’nun çok sayıda spor faaliyetine ev sahipliği yapması ve tabii ki sporcular yetiştirmesi bizler için çok önemli. Vakıf olarak bu ve bunun gibi çok sayıda festivali ve sportif aktiviteye hibe verdik. Özellikle oryantring sporunun çocuklarımızın sadece bedensel değil zihinsel ve sosyal becerilerine de olumlu etki yaptığına inanıyoruz” dedi.

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.