19 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul12°C
  • Ankara2°C

BU HASTALIK ARTIK BOLU’DA TEDAVİ EDİLECEK

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne Romatoloji Uzmanı atandı. Bolu’da ilk defa bir romatoloji uzmanı görev yapmış olacak.

Bu hastalık artık Bolu’da tedavi edilecek

11 Ağustos 2015 Salı 16:47

 

Haber Merkezi

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, Bolu’ya ilk defa bir romatoloji uzmanı atandığını söyledi.  

Tahaoğlu; “ Bolulu hastalarımız ilimizde Romatoloji uzmanı olmadığından çevre illere giderek tedavilerini oluyorlardı. Bundan kaynaklı pek çok sıkıntılı durum yaşıyorlardı. Atamanın olması pek çok hastamızı tedavi ve takip süreçlerinde rahatlatacak, başka illere gidip zorluk yaşamaları sona erecek.Romatoloji Uzmanımız Dr. Halil Harman, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hastalarına hizmet vermeye başlamıştır” dedi.

ROMATİZMAL HASTALAR ARTIK ŞEHİR DIŞINA GİTMEYECEK

Romatolojik hastalıkların tanısının erken koyulması ve  takiplerinin düzenli bir şekilde yapılmasının romatizmal hastalıklarda büyük önem taşıdığını vurgulamak istediğini belirten Romatoloji Uzmanı Dr. Halil Harman, “Romatizmal hastalıkların bir çoğu kronik yani süregen hastalıklardır. Bu nedenle belirli aralıklarla takipleri gereklidir. Takipler sırasında hem hastalığın seyri, hem de verilen tedavinin etkinliği değerlendirilir” diyerek romatolojik hastalıkları hastalar açısından değerlendirdi. 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar