18 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

MUHTARLAR YAYLALARI SORDU

Merkez İlçe, Mahalle ve Köy Muhtarlarına yönelik yapılan hizmet içi eğitimde yetkililerle görüşen muhtarlar, en çok mera ve yaylalarla ilgili sorular sordular.

Muhtarlar yaylaları sordu

12 Ağustos 2015 Çarşamba 11:39

 

Haber: Beyhan Bayrak

Gerçekleştirilen hizmet içi eğitim toplantısına İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdür Vekili Nuri Erikli, Arazi Edindirme Şube Müdürü Fevzi Seymen, Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alpaslan Akpınar ve ilgili teknik personel katıldı. Erikli, yaptığı konuşmada Mera Kanunu, tarım arazilerinin miras ve satış işlemleri, hayvan sağlığı ve desteklemeleri, çiftçi kayıt sistemi üzerinden yürüyen destekleme ve kayıt işlemleri hakkında bilgilendirme yaptı.

KURBAN ÖNCESİ HAYVAN SİRKÜLASYONLARI ANLATILDI

Arazi Edindirme Şube Müdürü Fevzi Seymen tarafından Bolu İli Mera, Yaylak ve Kışlak Alanlarının Korunması ile ilgili Valilik Genel Emri ile Bolu İli Yaylakları ve Kışlakları Koruma, Kullanma Usul ve Esasları Yönergesi hakkında bilgi verildi. Ayrıca 6537 Sayılı Kanun kapsamında Miras ve Satış İşlemleri hakkında bilgi verilerek liflet dağıtımı yapıldı.

Hayvan Sağlığı ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alpaslan Akpınar, yaklaşan Kurban Bayramı nedeni ile denetimlerin sıklaştığını belirterek hayvan hareketleri konusunda bilgilendirme yaptı. Ayrıca desteklemeler, aşılamalar ve suni tohumlama hakkında bilgi verdi. Muhtarlar, ilimizdeki dere ve göllerindeki kaçak avcılık konusunda da uyarıldı.

BROŞÜR VE AFİŞ DAĞITILDI

Toplantıda köy muhtarlarından gelen özellikle hayvan hareketleri ile mera, yaylak ve kışlaklarla ilgili gelen sorular cevaplandırıldı. Bu konularda koordineli çalışmanın öneminden bahsedildi. Bolu Valiliği'nce yayımlanan Yaylakları ve Kışlakları Koruma, Kullanma Usul ve Esasları Yönergesinin fotokopisi ile birlikte liflet, broşür ve afiş dağıtımı yapıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.