23 Temmuz 2019
  • Bolu15°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara22°C

ZEYNEP GÜLCAN İÇİN KRİTİK SÜREÇ BAŞLADI

Bolu'da kemik iliği hastalığıyla mücadele eden Zeynep Gülcan için aylarca sürdürülen kampanyalara rağmen halen olumlu bir sonuç alınamadı.

Zeynep Gülcan İçin Kritik Süreç Başladı

13 Ağustos 2015 Perşembe 14:00

Zeynep için aranan uygun donör en kısa zamanda bulunmaz ise hayati tehlikenin başlayacağını belirtilen ailenin umut arayışları devam ediyor.

Sosyal medya platformlarında aylardır sistematik paylaşımlar yapan ve herkesi kan örneği bırakmaya davet eden AİBÜ Sosyal Medya ise konuyla ilgili şunları belirtti: "Aylardır  özellikle sosyal medya platformları üzerinde Zeynep için bir kampanya yürütmekteyiz.  Bu sayede gerek Bolu gerek tüm Türkiye'den  desteklerin çığ gibi artarak devam ediyor.  On binlerce kişiye ulaştık ve kan örneği bırakmaları için teşvik ettik. Ancak tüm bunlara rağmen ne yazık ki olumlu bir sonuç alınmış değil. Kampanyalar ilk başladığı günlerde gerek şahsi gerekse bulunduğu kurum itibariyle Türk Kızılayı'na kan bağışı yapan ve kameralar önünde 'Zeynep' duyarsız kalmadık' diye sözler söyleyenlerin şimdilerde hiçbir şekilde bu konu hakkında bir şeyler söylememesine , kendilerini geri çekip susmalarına anlam veremiyoruz. Artık kameralar yok diye mi herkes susuyor? soruyoruz.  Maalesef Zeynep için kritik süreç başladı ve bu süreçte destekler daha fazla artmalıyken kampanyalara destek veren herkesin, sessiz kalmadık diyen herkesin kendini geri çekmesi üzücü bir durum.  Zeynep için her geçen dakikanın önemi var artık. Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Abant İzzet Baysal Üniversitesi başta olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerini, siyasi partileri ve toplulukları Zeynep Gülcan için, küçük bir kızın yaşama tutunabilmesi için harekete geçmeye çağırıyoruz."

Geçen her dakikanın önemi vurgulanırken Zeynep Gülcan için 18-50 yaş aralığındaki sağlıklı herkesin bulunduğu ildeki Türk Kızılayı Kan Alma Merkezi'ne giderek kan örneği bırakılabileceği; kök hücre bağışı ile ilgili detaylı bilgileri Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü (kanver.org) sitesinde bulabilecekleri belirtiliyor.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar