24 Mayıs 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara21°C

MAHSUP PROGRAMI İŞLEME AÇILDI

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş, Bolu’daki bazı kurum ve iş yerlerini ziyaret ederek mahsuplaşma hakkında bilgiler verdi.

Mahsup programı işleme açıldı

13 Ağustos 2015 Perşembe 12:32

Haber Merkezi

Bu bağlamda İl Müdürü Çavuş yaptığı açıklamada; “5510 sayılı Kanunun 18 inci maddesinin altıncı fıkrasında; ‘Geçici iş göremezlik ödenekleri toplu iş sözleşmesi yapılan işyerleri ile kamu idarelerinin işverenleri tarafından Kurumca belirlenen usul ve esaslara göre Kurum adına sigortalılara ödenerek, daha sonra Kurum ile mahsuplaşmak suretiyle tahsil edilebilir’ hükmü yer almaktadır.

Bu kapsamda yazılım çalışmaları tamamlanan ve geçici işgöremezlik ödeneklerinin işveren borçlarından mahsup edilmesini sağlayacak olan program işleme açılmıştır. Buna göre toplu iş sözleşmesi yapılan iş yerleri ile kamu işyerlerinin söz konusu uygulama hakkında genel bilgilendirme işlemi yaptık.

Bu itibarla İlimiz Kamu Kurumlarından Özel İdare Genel Sekreterliği, Bolu Belediye Başkanlığı, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü İle Özel Sektör olarak Erpiliç ve Beypiliç firmalarına bilgilendirme faaliyetinde bulunulmuştur” dedi.

2-036.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.