15 Eylül 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara14°C

YATIRIMCILARA ÇED KOLAYLIĞI

Kırsal kalkınma yatırımları kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 10. Etap yatırımcılarına ÇED raporuyla ilgili Bakanlık’tan müjdeli bir haber geldi.

Yatırımcılara ÇED kolaylığı

13 Ağustos 2015 Perşembe 13:00

Haber Merkezi

Bolu’da Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında programa alınan proje sahipleri hibe sözleşmesi imzalamadan önce ÇED raporu ve imar planı sunmak zorunda idiler. Hibe sözleşmesi imzalama süresi de tebligattan sonra 20 gün idi. Yatırımcıların ÇED ve imar planı almaları uzun bir zaman diliminde mümkün olduğundan bu süre içerisinde hibe sözleşmesi imzalayamama riski vardı.

TAHAHHÜTNAME GETİREBİLECEKLER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca bu sorunun aşılması adına yatırımcılar tarafından hibe sözleşmesinin imzalanacağı son tarihe kadar ÇED ya da imar planı için gerekli müracaatları yaptıklarını belgelendirmek ve ilk ödeme tarihine kadar ÇED ya da imar planını getireceklerine dair taahhütname sunmak suretiyle hibe sözleşmesini imzalayabilecekler. Hibe sözleşmesi imzalamak için ÇED ve imar planı hariç diğer belgeleri hazır olan yatırımcıların bir an evvel hibe sözleşmesi imzalamak üzere projelerini İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne götürmeleri gerekiyor.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.