22 Şubat 2019
  • Bolu10°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara12°C

OTOBÜSLERE İKİNCİ ZAM

Özel halk otobüslerine bir yılda ikinci defa zam yapıldı. Belediye Meclisi’nde onaylanan zam kararı, Bolu halkını çok kızdıracak.

Otobüslere ikinci zam

14 Ağustos 2015 Cuma 14:00

Haber: Özge Elçi

Belediye Meclisi Ağustos ayı ikinci oturumunda tepki çekecek bir karara imza atıldı. 2015 Nisan ayında yapılan zammın ardından bir kez daha zam yapıldı.

Otobüs işletmelerinin tam binişin 1,85 liradan 2,25 liraya, indirimli binişin ise 1,15 liradan 1,40 liraya çıkarılması talepleri, Plan Bütçe Komisyonu’na havale edilmişti. Perşembe günü yapılan oturumda komisyondan gelen ‘özel halk otobüslerinin ücretinin tam biniş 2 lira, indirimli biniş 1,25 lira’ olması yönündeki raporu, Meclis üyelerinin onayına sunuldu.

CHP’DEN ‘BELEDİYENİN ALDIĞI PAYI DÜŞÜRÜN’ ÖNERİSİ

Belediye Meclisi’nin CHP’li üyeleri karara tepki gösterek şerh koydular. CHP Grup Başkan Vekili Mustafa Aksoy, daha 4 ay önce zam yapıldığını hatırlatarak motorinde zam yapılmamasına rağmen bu zammın neye istinaden yapıldığını sordu. Aksoy, çözüm olarak Belediye’nin otobüs işletmelerinden aldığı payın yüzde olarak düşürülmesini önerdi.

‘ZARAR ÜCRETLİ BİNENLERE YÜKLENİYOR’

Oylamaya sunulan karar, CHP’li üyelerin olumsuz yönde oy kullanmasına rağmen diğer üyelerin olur oyu sonucu oy çokluğuyla kabul edildi. Zam talepleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberlere vatanadaşlardan ‘65 yaş üstü, Emniyet, Askeriye, Belediye personelleri ve bazı kamu personellerinin otobüslere ücretsiz binmesinden kaynaklanan zararın, ücretli binenlere yüklendiği yönnünde’ tepkiler gelmişti. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar