25 Ağustos 2019
  • Bolu20°C
  • İstanbul24°C
  • Ankara22°C

‘HER İHTİYACINIZDA ARAYIN’

Hac farizelerini yerine getirmek üzere bu yıl ilimiz genelinde 415 hacı adayı kutsal topraklara giderek hacı olacak. Üç kafile halinde Suudi Arabistan’a gidecek olan hacı adaylarının il kafilesi 12 Eylül’de yola çıkacak.

‘Her ihtiyacınızda arayın’

17 Ağustos 2015 Pazartesi 12:46

Haber: Gönül OLUTÜRK

Foto: Esma CANBAS

Yüzde 60’ı kadın hacı adayından oluşan Bolu kafilesinde 415 kişi bulunuyor. Bolu Merkezden 7, Yeniçağa ve Dörtdivan ilçelerinden birer ve Göynük ilçemizden bir olmak üzere il genelinden 10 otobüs dolusu hacı adayı, İstanbul’a 12 Eylül’den itibaren hareket edecek. Hacılar buradan uçak ile Sudi Arabistan’ın başkenti Cidde’ye gidecekler.

10 PERSONEL GÖERVLENDİRİLDİ

2015 Hacı adaylarının 230’u Diyanet İşleri Başkanlığı, geri kalan 185’i ise özel şirket organizasyonu ile hacca gidecek. Bu yıl hac için ilimizde 10 tane de diyanet personeli görevlendirildi. Bolu’dan görevlendirilen personel arasında İl Müftüsü İzani Turan da bulunuyor. Mayıs ayında ön bilgilendirme seminerleri yapılan hacı adayları, 12 Eylül ve 15 Eylül tarihlerinde 3 kafile olarak yolculuğa başlayacak. Diyanet Organizasyonunda bulunan 230 hacı adayı, 15 Eylül Salı sabahı saat 06.00’da Merkezden harekete geçerek 18 Ekim tarihinde hacı olarak dönüş yapacak. Özel Şirket Organizasyon bünyesindeki 185 hacı adayı ise 12 Eylül – 3 Ekim tarihlerinde kutsal yolculuğunu tamamlayacak.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI TEDBİRLERİ ALDI

Hacı adaylarına tavsiyelerde bulunan Müftü İzani Turan, “Hac görevlerini yerine getirecek olan vatandaşlarımızın her ihtiyacı için Diyanet İşleri Başkanlığımız gereken tedbirleri aldı. Ayriyeten Bolulu hacılarımız Mekke Sağlık Grup Başkanı olarak görev yapacağım için beni tüm sorunları için Kutsal Topraklarda bizzat arayabilirler” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.