19 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara19°C

KÖROĞLU PARKI ADIM ADIM İLERLİYOR

Bolu Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan Köroğlu Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Köroğlu Parkı adım adım ilerliyor

18 Ağustos 2015 Salı 17:19

Türk Dünyası’ndan bütün ülkelerin kendi Köroğlularını sergileyecekleri özel alanların da yer alacağı dev park için Azerbaycan çalışmalarını tamamladı.

Bolu’da yapılacak uluslararası Köroğlu Parkı’nın Azerbaycan bölümünde yapılacak heykel ve tasarımlar için çalışmalarını bitiren Azeri Heykeltıraş Akif Askarov, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret etti. Yaptığı çalışmaları Başkan Yılmaz’a da sunan Azeri Heykeltıraş böyle bir projede çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Bolu Belediyesi tarafından yapılacak olan uluslararası Köroğlu Parkı’nın çalışmaları adım adım ilerliyor. Kalıcı Konutların mevkiinde, Diş Hastanesi’nin hemen alt tarafında yapılacak olan yaklaşık 85 dönüm büyüklüğündeki dev parkta Türk Dünyası’ndan bütün ülkeler yer alacak. Parkın içerisinde kendilerine ayrılan bölgelerde kendi Köroğlularını sergileyecek olan Türk Dünyası ülkeleri aynı bölgelerde yine kendi Köroğlu Heykellerini de inşa edecekler. Proje ile ilgili çalışmasını tamamlayan Azerbaycan’ın sunumunu ise Azeri Heykeltıraş Akif Askarov gerçekleştirdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı ziyaret ederek çalışmaları ile ilgili sunum yapan Akif Askarov, böyle bir projede çalışmaktan da onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Azeri Heykeltıraş Akif Askarov tarafından yapılan Köroğlu Parkı’nın Azerbaycan bölümünde yer alacak heykeli de oldukça beğenerek, Askarov’a teşekkür etti.

korogluparki_2.jpgkorogluparki_1.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.