19 Ağustos 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara24°C

BOLU’DAN BAHÇELİ’YE DESTEK VAR

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı Adem Evcil, yaptığı yazılı açıklamada hem MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sahip çıktı hem de Bahçeli’yi eleştirenlere tepki gösterdi.

Bolu’dan Bahçeli’ye destek var

19 Ağustos 2015 Çarşamba 16:53

Haber: Beyhan Bayrak

Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı Adem Evcil, ‘Bahçeli’ye tam destek’ dedi. Bahçeli’yi eleştirenleri topa tutan Evcil, sözlerine “Bilmeyen, araştırmayan, okumayan ve öğrenmeye niyeti olmayan klavye milliyetçileri sözlerim size” diyerek başladı.

‘LİDERİM DER Kİ...’

Evcil, şunları kaydetti; “MHP neye hayır dedi? Liderim der ki; ‘Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Madde 1. Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. Madde 2. Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devletidir. Madde 3. Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, Beyaz Ay Yıldızlı Al Bayraktır. Millî Marşı İstiklal Marşı'dır. Başkenti Ankara'dır. Madde 4. anayasanın 1 inci maddesindeki devletin şeklinin cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez...’

‘YOLSUZ DEĞİLSEN, HAİN DEĞİLSEN KORKMA’

Liderim der ki, ‘Yolsuzluğun ucu kime dayanıyorsa üstüne gidilsin. 4 Bakan yüce divanda yargılansın, zaten suçlu değillerse aklanırlar.’ ‘Liderim der ki, ‘Son 28 günde 44 şehit verdiğimiz, Çözüm süreci adı verilen ihanet projesi bitsin.’ ‘Liderim der ki, ‘Cumhurbaşkanı kendi işini yapsın! Anayasanın verdiği yetkileri, sınırları ne ise o çizgide kalsın.’

 Bu maddelerde ne var? Yolsuz değilsen korkma. Hain değilsen korkma. Bayrağa, dile, dine, bütünlüğe kastın yoksa korkma. Herkes işini yapsın diyorsan korkma!”

‘ÖZ EVLATLARIN SENİNLE GURUR DUYUYOR’

MHP seçmenine de sahip çıkan Evcil, “Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy veren yüzde 17 hakkında konuşan, pervasızca yorum yapan, 3 misli oy vermeden yorum yapanlar, sizlere sesleniyorum. Gidin kendi partinizin arka bahçesinde oynayın. MHP Memleket derdinde, AKP oy derdinde. Bilge Liderimiz dün ne dediyse bugün onu yaptı. MHP'ye oy vermeyip liderin verdiği kararı eleştirenler gidin az ötede nemalanın. Öz evlatların seninle gurur duyuyor. Şerefin, insan vücudunda hayat bulduğu kişinin adıdır Devlet Bahçeli” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar