19 Eylül 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara11°C

İTALYA’DA ‘GÜBREDEN ENERJİ’Yİ ANLATTILAR

AB projesi için Floransa’da düzenlenen bir toplantıya katılan İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkilileri, “Bolu'da tavuk gübresinin verimli kullanımına ilişkin fizibilite, piroliz ile tavuk gübresinden enerji üretimi” konulu sunum gerçekleştirildiler.

İtalya’da ‘gübreden enerji’yi anlattılar

19 Ağustos 2015 Çarşamba 17:12

Haber Merkezi

“Çevrenin Korunması ve Kaynakların Etkin Kullanılması İçin Mesleki Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Metotlar ve Stratejiler (Innovative methods and strategies in Vocational Education and Training for efficient use of resources and environmental protection- İngilizce kısa adı INOVES)” isimli projesinin son toplantısı da yapıldı.  arasında proje ortağımız Floransa Üniversitesi, Biyoloji Bölümü’nün ev sahipliğinde İtalya’nın Floransa şehrinde yapıldı.

Toplantıya, İl Müdürü Mehmet Süleyman Kara, proje yürütücüleri olarak İl Müdürlüğü personelleri Biyolog Cemile Abdulganioğlu ve Makine Yüksek Mühendisi Ertuğrul Üstündağ katıldı.

‘TAVUK GÜBRESİNDEN ENERJİ ÜRETİMİ’ ANLATILDI

Programın ilk bölümünde ev sahibi kurum olan Floransa Üniversitesi, Biyoloji Bölümü tarafından “Çevrenin Korunması ve Kaynakların Etkin Kullanılması İçin Mesleki Eğitim ve Öğretimde Yenilikçi Metotlar ve Stratejiler” konulu sempozyum gerçekleştirildi. Sempozyumda proje ortakları, kamu kurum ve kuruluşları, üniversite, STK gibi katılımcılar tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Sempozyumda İl Müdürlüğümüz adına “Bolu'da tavuk gübresinin verimli kullanımına ilişkin fizibilite çalışması, piroliz ile tavuk gübresinden enerji üretimi” konulu sunum gerçekleştirildi.

ANKETLER DEĞERLENDİRİLDİ

Programın ikinci bölümünde ise proje ortakları tarafından gerçekleştirilen pilot eğitim çalışması raporları, anket değerlendirme raporları, proje ortakları tarafından proje kapsamında yapılan etkinlikler vb. konulu sunumlar gerçekleştirildi. El kitabı, kılavuz gibi proje çıktılarının en son hali gözden geçirildi. Teknik gezi yapıldı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.