25 Haziran 2019
  • Bolu27°C
  • İstanbul30°C
  • Ankara30°C

RESSAMLAR ÖDÜLLERİNE KAVUŞTU

Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri kapsamında gerçekleşen “Köroğlu ve Bolu” konulu resim yarışması sonuçlandı. Yarışma sonucu dereceye giren öğrencilere “Fransa Louvre Müzesi” sanat gezisi ödülü verildi.

Ressamlar ödüllerine kavuştu

21 Ağustos 2015 Cuma 11:12

Haber Merkezi

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Marka Şehir Bolu ve Uluslararası Köroğlu Festivali etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen “Köroğlu ve Bolu” konulu resim yarışması sonuçları belli oldu. Yarışmanın Ulusal ve Uluslararası sanatçılar kategorisinde derece alan sanatçılar; 1. Bülent Yavuz Yılmaz, 2. Murat Özbakır, 3. Mehmet Kanlı olurken, mansiyon alan sanatçılar ise; Ali Akyol, Orhan Zafer, Mehmet İdris Eşkil oldu. Yarışmanın bir diğer kategorisi olan Sergilenmeye Değer Eserler ve Bu Eserlerin Sanatçıları ise; Mahmut Öztürk, Nijat Çelik, Seyide Türkyıldız, Mehmet Kahraman, Mehmet İdris Eşkil, Felek Taş, Burak Yiğit, Necati Seydi Ferahoğlu ve Ebru Kömürel Bursalı oldu.

İLK 3’E GİRENLERE VE ÖĞRETMENLERİNE ÖDÜL VERİLDİ

Diğer taraftan, ‘Türkiye Geneli Güzel Sanatlar Lisesi Öğrenciler Arası’ kategorisinde ise; 1. Melek Nur Kocaboğa (Bolu Güzel Sanatlar Lisesi), 2. Vedat Badiç (Mersin Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi), 3. Şevvalnur Şenol (Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi) olmuştur.

Dereceye giren ilk üç eser sahibi öğrencilere ve onları yarışmaya hazırlayan öğretmenlere, üç günlük “Fransa Louvre Müzesi” sanat gezisi ödülü verildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.