19 Nisan 2019
  • Bolu2°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara8°C

ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN!

Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığına bağlı bir Tabur Kuzey Irak’ta bir tabur da Suriye sınırında konuşlandırılmış ve sınırımızı Terör Örgütlerine karşı koruyordu. Şimdi tüm tugay unsurları güneydoğuya sevk edildi.

Allah Yardımcınız Olsun!

23 Ağustos 2015 Pazar 16:20

Haber; GÖNÜL OLUTÜRK

Ulusumuzun karşı karşıya kaldığı her tehditte ön saflarda yer alan Bolu Komando Tugayı PKK ya yönelik planlanan operasyonda yer almak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesine sevk edildi. Daha önce Suriye ve Irak sınırımızı korumak için gönderilen iki taburumuzda bu bölgeden çekilerek PKK Operasyonlarına katılmak üzere Şırnak’a yönlendirildi. Toplam dört tabur asker tüm teçhizat ve arazi unsurlarıyla 72 saat içerisinde sevk edildiği bölgede göreve hazır olarak konuşlanmış olacak. Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı'na operasyon emri bizzat bağlı bulunduğu 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Metin Gürak tarafından verildi. Gürak geçtiğimiz Cuma Günü tugayımıza gelerek kurmay heyeti ile hazırlıkları denetledi. Hazırlıkların tam olduğunu karar veren komutan bu hafta için tugayın bölgede görev düzeni almış olarak yerleşmesini istedi.

Kıbrıs Barış Harekatı ve PKK'ya karşı sınır ötesi operasyonlardaki başarıları nedeniyle iki kez Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası ile ödüllendirilen Efsane Tugayımızın iki madalyası bulunuyor. Bolu 2. Komando Tugayı birliklerine ise Tuğgeneral İsmail Güneşer komuta ediyor. Komutan Güneşer’in daha önce de özellikle terör konusunda pek çok başarılı operasyona imza attığı biliniyor. Güneşer, en son 2008’de  Kuzey Irak’a yapılan Güneş Harekatı’nda görev almış ve TSK’nın Irak'ın kuzeyinde üslenen PKK terör örgütünü etkisiz hale getirmek ve bölgedeki örgütsel altyapıyı yok etmek amacıyla, başlattığı sınır ötesi kara harekata katılmıştı. Güneşer, Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı’na atanmadan önce ise 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Başyaveri olarak görev yapıyordu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.