22 Ağustos 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara19°C

BARUŞ OKÇULUKTA İDDİALI

Bolu Valisi Aydın Baruş, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Medeniyetin Burçları Derneği tarafından Bolu Aladağlar'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu" kampını ziyaret etti.

Baruş okçulukta iddialı

24 Ağustos 2015 Pazartesi 13:18

Vali Baruş Ayrıca Aladağlar’da  devam eden diğer kampları da gezdi. Gruplar halinde çeşitli etkinliklerde yer alan öğrencilerin etkinlik alanlarına giderek onlarla sohbet eden Vali Baruş, okçuluk eğitimi alan öğrencilerin yanına gittiğinde öğrencilerin isteklerini kırmayarak ok attı. 4 atış yapan Vali Baruş, hedefi bulan atışlarının ardından öğrenciler tarafından alkışlandı.

VALİ BARUŞ GENÇLİK KAMPINDA ÖĞRENCİLER İLE TANIŞTI

Bolu Valisi Aydın Baruş, Aladağlar ziyaretinde ayrıca kamp eğitim merkezinde olan öğrenciler ile de bir araya geldi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem ve şube müdürlerinin de yer aldığı ziyarette Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen 374 öğrencinin bulunduğu yaz kampını ziyaret eden Vali Baruş, burada el becerileri, dans, kano, müzik, okçuluk, görev yerine getirme vb. etkinliklerde yer alan öğrencilerin etkinliklerine katıldı.

“ARKDAŞLIKLARINIZI, DOSTUKLARINIZI SÜRDÜRÜN”

Hemen her etkinlik alanına giden Vali Baruş, öğrencilere burada olan dostlukları asla unutmamaları gerektiğini söyledi. “Arkadaşlıklarınızı dostluklarınızı sürdürün” diyen Vali Baruş, “Burada yaşadıklarınız çok güzel şeyler, çok güzel hatıralar. İnşallah buradan güzel anılarla ayrılırsınız. Evlerinize döndüğünüzde ailelerinize de bizlerden selam götürün” dedi.

EYÜP BELEDİYESİ KAMPI DA GEZİLDİ

Bolu Valisi Aydın Baruş, Aladağ’da yer alan bir diğer kamp olan Eyüp Belediyesi Aladağ Gençlik Kampını da gezdi. Yaz boyunca 12-18 yaş arası öğrencilerin 10 dönem halinde yaptığı kampa toplamda bin 300 öğrenci katılıyor. Vali Baruş’u Organizasyon Sorumlusu Orhan Demiral karşılarken, buradaki kamp hakkında da bilgiler verdi.

Öğrencilere de hitap eden Vali Baruş, burada şehirden uzak bir deneyim yaşayan öğrencilere bunun son derece önemli olduğunu kaydetti. “Burada insanların apartman hayatında göremeyeceği manzaralar var” diyerek öğrencilere hitap eden Vali Baruş, “Buraya gelmeden önce belki de yıldızların bu kadar parlak olduğunu bilmiyordunuz. Şehir ışıklarından onların o kadar parlak olduğunu göremiyordunuz. Şehir atmosferinde doğal olarak yerden kaynayan suyu görme imkanınız da yok. Burada yabani hayvanları da görme imkanı buluyorsunuz. Kamp belki de hayatınızın en iyi tecrübelerinden birisi olacak. Burada ayrıca yeni arkadaşlıklar edinecek, telefon olmadan sohbet etmenin tadına varacak, televizyon ya da modern yaşamın izleri olmadan arkadaşlarla sohbetin ne kadar güzel bir şey olduğunu göreceksiniz. Böyle bir deneyimi hayatınızda yaşayacak inanın çok az zaman olacak. Hayat insanı öyle meşgul ediyor ki bir daha böyle bir yaşam deneyimi edinme imkanınız olmayabilir. Burada size verilen tavsiyeleri iyi özümseyin. Sizlere hayatta başarılar diliyorum. Sizleri yeniden Bolu’da ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyacağız” şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERLE ÇAM FİDANI DİKİLDİ

Vali Baruş daha sonra ise günün anısına öğrenciler ile birlikte kamp alanının bir bölgesine çam fidanı dikti ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.