22 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul6°C
  • Ankara3°C

BOLU’DA ÖRNEK BİR FESTİVAL

Bolu Bağışçılar Vakfı, çevre ve ekolojik sorunlara dikkat çekmek için festival hazırlığı yapıyor. 18-19 Eylül tarihlerinde birincisi düzenlenecek olan Çevre Festivali, çeşitli etkinlikler yapılacak.

Bolu’da örnek bir festival

24 Ağustos 2015 Pazartesi 14:27

Haber Merkezi

Bolu Bağışçılar Vakfı, Bolu’nun ilk sürdürülebilir “Çevre Festivali”ni düzenliyor ve Sürdürülebilirlik-Çevre üzerine çalışan Türkiye’nin dört bir yanından sivil toplum kuruluşlarını festival kapsamında kendi etkinliklerini gerçekleştirmeye çağırıyor.

AMAÇ ÇEVRE KONULARINDA FARKINDALIK YARATMAK

Çevre Festivali, bireyler arasında sürdürülebilir yaşam pratiklerinin benimsenmesini arttırmayı amaçlıyor. Festival, katılımcılar arasında çevre konularıyla ilgili farkındalık arttırmanın yanı sıra karşılaştığımız başlıca  ekolojik sorunlarla baş etmek için kullanılabilecekleri çözümlere örnekler de sergiliyor olacak.

İki günlük festival programı, insanların kolaylıkla erişebildikleri Bolu Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek olan çalışma atölyeleri, bilgi stantları, film gösterimleri, canlı sanatsal performanslar, tohum takasları, eşya takasları, konuşmalar, sergiler, vb. etkinlikler ücretsiz sunulacak.

KENT MEYDANI’NDA DÜZENLENECEK

Festival programı, bireylerin günlük yaşamlarında yapacakları değişikliklerle sürdürülebilirliğe katkıda bulunabilecekleri kent bahçeciliği, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, ekolojik ev konumlandırması, paylaşma ekonomisi gibi uygulamaları içeren temalara öncelik verecek.

BİR MİKTAR BURS DA VERİLECEK

Festivalde etkinlik düzenlemek isteyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başvuru formunu doldurarak 7 Eylül 2015 tarihine kadar info@bbv.org.tr adresine göndermeleri gerekiyor. Başvurular, değerlendirmeden geçirilerek sonuçlar başvuru sahiplerine bildirilecek. Etkinlik düzenleyen kuruluşların yol ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için sınırlı miktarda burs imkanı bulunuyor. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar