25 Haziran 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara22°C

O İDDİALARA YANIT VERDİ

Kasım ayında yapılması beklenen erken seçimde Milletvekili adayı olacağı söylentileri çıkan Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, hakkındaki iddialara yanıt verdi.

O iddialara yanıt verdi

25 Ağustos 2015 Salı 14:28

 

 

Coşkunyürek, parti genel merkezinin yerel yöneticilerle ilgili kararını hatırlatarak adaylığının uzak ihtimal olduğunu kast ederken “Siyasette hiçbir zaman 2+2, 4 etmez. 2 dakika çok uzun bir zamandır” sözleriyle de açık kapı bıraktı.

Haber: Özge ELÇİ

Parti binasında Milletvekili Ali Ercoşkun ile bir basın toplantısı gerçekleştiren İl Başkanı Coşkunyürek, hakkında çıkan “Erken seçimde Milletvekili adayı olmayı düşünüyor” iddialarına yanıt verdi.

‘SİYASETİN İÇİNDEKİ HERKES İÇİN ADAY YAKIŞTIRMASI YAPILIR’

Coşkunyürek, 14 yıldır partinin içinde bulunduğunu belirterek “Hep ilkeler doğrultusunda hareket edip, bize verilen yükün zorluğu altında Bolu’ya ne verebiliriz, ne katabiliriz mücadelesi verdik. 2 dönem bu görevi yerine getirdim. Sorumluluk açısından Bolu’nun birçok konusuna el attık. Şu anda Ali Bey ve Fehmi Bey üzerilerine düşen görevi yapıyorlar” diye konuştu.

Siyasetin içinde bulunan her isim için Milletvekili adaylığı yakıştırması yapıldığını belirten Coşkunyürek, “Benim 2 dönem Milletvekilliğinden sonra İl Başkanlığı görevinde bulunmam, o dönemki Başbakanımız, şu an Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ın görevlendirmesiyle olmuştur. Tekrar kongreye gidip görev aldık, bu süreci kongre dönemine kadar götürmek zorundayız. Bize düşen görev budur” ifadelerini kullandı.

Coşkunyürek, diğer yandan siyasette her an her şeyin olabileceğini söyleyerek açık kapı bırakmayı da ihmal etmedi. “Siyasette hiçbir zaman 2+2, 4 etmez. 2 dakika çok uzun bir zamandır. Şartlar, konjonktür her an farklı bir şekilde cereyan edebilir; ama ben şu anda İl Başkanlığı görevini yürütüyorum” diyen Coşkunyürek, açıklamalarının devamında bir önceki seçimden önce Ak Parti genel merkezinin yerel yöneticilere ‘Görevinizden istifa edip aday olmayın’ çağrısını hatırlattı.

TEMAYÜL YOK

Coşkunyürek, 7 Haziran seçimlerinin üzerinden fazla bir zaman geçmediği için bu kuralın tekrar geçerli olacağını düşündüğünü söylerken “Yazılı bir yasak değildi; ama telkinde bulundular. Çoğu arkadaşımız da olmadılar. Olanlar da dikkate alınmadı, istisna 2 belediye başkanı dışında. Önümüzdeki seçimde de böyle bir karar alınırsa bizim böyle bir şey teklif etmemizin hiçbir manası yok ki ben o doğrultuda olacağını görmekteyim. Çünkü zaman çok fazla geçmiş değil. Zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde hiçbirimizin kişisel gelecek saplantısıyla hareket etmesi doğru karşılanmaz. Biz görev nerede olursa yapmaya hazırız” şeklinde konuştu.

İl Başkanı Coşkunyürek, son olarak temayül olmayacağını, Perşembe-Cuma günü İl Başkanları toplantısı yapılacağını öyleyerek “Bizlere deklare edilecek, biz de kamuyoyla paylaşacağız” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar