25 Mart 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul10°C
  • Ankara4°C

BOLU ARTIK BİR TURİZM ŞEHRİ

Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi ile Bolu’nun, deniz turizmi dışında tüm turizm alanlarına hitap edeceğini söyledi.

Bolu artık bir turizm şehri

25 Ağustos 2015 Salı 17:21

Haber: Özge ELÇİ

Milletvekili Ercoşkun, Bolu Köroğlu Dağı Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Resmi Gazete’de yayınlanarak ilanı için “Öncelikle Bolu'muza ve Bolu'nun geleceğine hayırlı uğurlu olsun” dedi.

‘EKONOMİYE ÇOK CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK’

Ercoşkun, bu projenin, sadece turizm anlamında değil; Bolu'nun gelişimi için çok büyük katkı sağlayacağını ve bu kararın Başbakan ve Bakanların imzasıyla yayınlanmasının çok büyük bir kazanım olduğunu ifade etti. Ercoşkun, “Süreç itibariyle geçmişten beri arzu ettiğimiz, ciddi emek sarf edilen; ama başlangıcı nihayete eren bir karar bu. Bu bölgenin ilan edilmesi başlı başına bir iş değil. Bundan sonra bölgenin tamamının planlanması, alt yapı yatırımlarının gerçekleştirilmesi, gerek ulusal gerekse uluslararası özel sektörün bölge üzerinde turizm yatırımları yapmasıyla beraber Bolu ekonomisine ve ülke ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacak” diye konuştu.

TIKANMA OLUŞTU, 4-5 AY GECİKTİ

Bu kararın 4-5 ay önce neticelendirilmesi gerektiğini söyleyen Ercoşkun, “Ama Orman Bakanlığı'nda bir tıkanma oluştu. Bunun sebebi tabiat parkı olarak belirlenen alanların projenin içinde olmasıydı. Tabiat Parkı olan 3 yerin projenin içinden çıkarılması gibi bir istekleri oldu ve proje, o bölgeler çıkarılarak yeniden revize edildi. İşlemler tamamlandıktan sonra da 22 Ağustos itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi” diye konuştu.

Milletvekili Ercoşkun, son olarak “Deniz turizmi dışındaki bütün turizm alanlarına hitap edecek bu projeyi sadece bizim bürokratik anlamda attığımız adımlarla değil, sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle bundan sonrasını planlayacağız” dedi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar