25 Mart 2019
  • Bolu-4°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara-2°C

CENNET BURASI OLSA GEREK

İlimizin hemen hemen her köşesi cennetten bir parçayı andırdığı tüm halkımızın malumu olmasına rağmen Köroğlu Dağlarının eteğinde yer alan Karabey mevkii, Boluluların dahi pek bilmediği bir yer.

Cennet burası olsa gerek

26 Ağustos 2015 Çarşamba 09:53

Haber; Beyhan BAYRAK

Foto&Video; Erdal TANRIVERDİ

Dörtdivan ile Merkez ilçe sınırında yer alan ve Köroğlu Dağları eteklerinde bulunan Karabey mevkiinde bir orman içi dinlenme ve konaklama tesisi oluşturmak için kolları sıvayan Dörtdivan Belediyesi Orman ve Su İşleri Bakanlığına başvuruda bulundu. Bahsi geçen mevkide 60 dönümlük bir arazinin belediyeye tahsisi için bakanlığa başvurduklarını belirten Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, “Tekke Barajı tamamlandığında bölgenin iklimi bile daha ılıman hale gelecek. Bizim bakanlığımızdan tahsisini istediğimiz arazi baraj gölünü tepeden gören bir arazi. Zaten arazinin içerisinde küçücük bir gölette mevcut. Ormanın içerisinde atıl vaziyette bulunan küçük bir tesis olan bu alanı piknik, trekking ve benzeri faaliyetler yapılabilecek halkın kullanacağı bir alana dönüştüreceğiz” diye konuştu.

Yerli halkın dahi pek bilemediği Karabey Mevkiini göz bebekleri gibi koruduklarını belirten Başkan Uzunoğlu, “burası bölgenin cazibe merkezi olacak” şeklinde konuştu.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar