24 Ağustos 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara17°C

MİLLETVEKİLİNİN ADRES ŞAŞKINLIĞI

CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu, Bolu’da katıldığı bir toplantıda Bolu insanını ve doğasını överken, şehrin kendisini şaşırtan yönlerini de anlatarak yerel yöneticilere eleştirilerde bulundu.

Milletvekilinin adres şaşkınlığı

26 Ağustos 2015 Çarşamba 15:19

Haber: Özge ELÇİ

Bolu’ya ilk kez geldiğini ve çok beğendiğini ifade eden Milletvekili Erdoğdu, “Bolu’ya ilk girdiğimde bir şeye dikkat ettim, birine adres sorduğunuzda oturup size uzun uzun tarif ediyor. Nefis bir doğanın içinde, trafikte yol almakta çok zorlanmadığınız bir şehir. Bunlar size bir kent hakkında ipucu verir” diye konuştu.

‘İYİ BİR KENT ADRESİN KOLAY TARİF EDİLEBİLİR OLMASIYLA İLGİLİDİR’

Bolu insanı hakkında övgü dolu sözler sarf eden Erdoğdu, şehirle ilgili eleştirilerde bulundu. Erdoğdu, “Bolu’da harika insanlar var; ama kötü yönetilen ve çirkinleştirilen bir kent. Bir kentin iyi bir kent olabilmesi, adresinin kolay tarif edilebilir olmasıyla ilgilidir. Biz buraya gelene kadar 10 kişiye adres sorduk, tarif edemiyorlar. Nasıl tarif edersiniz? Şuradan düz git, ileriden sağa dön.’ Bu bir kentin mantıklı yapıldığını gösterir. Ama Bolu’nun yollarına bakın, şuradan düz git diyebileceğiniz bir alan çıkmamış, ileriden sağa dön diyebileceğiniz bir nokta kalmamış.

‘KÖY YÖNETİMİ MANTIĞINA ŞEHİR KURMAYA KALKARSANIZ...’

Bu yüzden Bolu’nun insanı adres tarif edemiyor. Ve bu harika insanların harika doğa içinde daha iyi bir kentte yaşama gerçeği, Bolu halkının hakkıdır. Bazen dışarıdan birinin yaşamı anlatması çok daha anlamlı olur. Çünkü burası baktığınızda İsviçre’nin Alp Dağları gibi bir yerde yaşıyorsunuz. Ama bir köy alt yapısı üzerinde bir köy yönetimi mantığına şehir kurmaya kalkarsanız, sadece bu dönemin belediyesi için söylemiyorum, uzun dönemli bir eleştiri olarak söylüyorum” dedi.

‘BU ZİHNİYETLE HAYAT KALİTESİ DÜŞER’

Bolu Valisi ve Belediye Başkanına da seslenen Erdoğdu, “Vali ve Belediye Başkanı bu zihniyetle giderse Bolu’nun hayat kalitesi düşer. Yollar park yerinde sadece tek şerit, sizler çok daha gerilirsiniz ve ömrünüz kısalır. Tanju Bey bu sorunları bize anlatmıştı, bugün gördük” ifadelerini kullandı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar