23 Şubat 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul3°C
  • Ankara6°C

BOLCA HİNDİ’YE BÜYÜK ONUR

Bolca Hindi, İyi Tarım Uygulaması Belgesi aldı. Genel Müdür Kamil Erbayram, uygulamanın öneminden bahsederek “İyi Tarım Uygulamalarının amacı, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek üretimin yapılmasıdır” diye konuştu.

Bolca Hindi’ye büyük onur

27 Ağustos 2015 Perşembe 14:05

Haber: Adem Güler

Konuyla ilgili açıklama yapan Bolca Hindi Genel Müdürü Kamil Erbayram, iyi tarım uygulamalarından bahsederek “Tüketiciler, satın aldıkları tüm gıda ürünlerinin güvenliğinden emin olmak ister. Bu bilinçle, tarımsal ürünlerin ve işlenmiş gıdaların güvenle üretildiğinin garantisini tüketicilere sunabilmek için, birtakım sistemler ve standartları olmuştur. İyi Tarım Uygulamaları (ITU) bu oluşumlardan birisidir.

İNSAN SAĞLIĞINA VE ÇEVREYE ZARAR VERMEYECEK ÜRETİM

İyi Tarım Uygulamaları Dünya Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından, ‘tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler’ olarak tanımlanmaktadır. İyi Tarım Uygulamalarının amacı, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek üretimin yapılmasıdır” diye konuştu.

Bolca Hindi olarak, kuruldukları günden bu yana tüketici sağlığına yönelik çalışmaları hep ön planda tuttuklarını söyleyen Erbayram, “Üretmiş olduğumuz gıdaların ilk başlangıcından sofraya gelinceye kadar ki olan tüm süreci izlenebilir duruma getirip, üretim sırasında yapılan bütün işlemleri kayıt altına alarak daha sonra yapılacak kontroller için saklı tutmaktayız, şeffafız.

Müşterilerimizin gereksinimlerini kusursuz bir şekilde karşılamak, kendimizi sürekli ölçmek iyileştirmek, kalite, gıda güvenliği ve çevre bilincinin tüm yasal gereklerini yerine getirmek için uluslararası işletim ve yönetim yaklaşımlarını benimseriz” ifadelerini kullandı.

HER ŞEYDEN ÖNCE KALİTE, GIDA GÜVENLİĞİ VE ÇEVRE GELİR

Erbayram, hem firma çalışanlarının hem de tedarikçilerinin her şeyden önce ‘kaliteye, gıda güvenliğine ve çevreye’ ye önem verdiklerini belirterek “Verdiğimiz eğitimlerle çalışanlarımızın kalite, çevre ve gıda güvenliği konusunda bilgi ve becerilerini sürekli artırır, yaptıkları işle ve kurumlarıyla gurur duymalarını sağlarız. Kurum kültürümüzün temelinde, dürüstlük, doğru liderlik, iletişim, yenilikçilik, gelişim, eğitim ve takım anlayışımız vardır.

Araştırma ve geliştirmeye önem verir, ulusal ve uluslararası pazarda güvenle eş anlama gelen markamızla tüm paydaşlarımızın bizimle gurur duymasını sağlarız” dedi.

ÜRÜNLER GARANTİ ALTINDA

Açıklamalarının devamında, firma olarak çevreye verdikleri önemi anlatan Erbayram, “Böylece, zaten kuruluşumuzdan bu yana üretmiş olduğumuz ürünümüzün, insan sağlığına zararlı olan kimyasal, mikrobiyolojik ve fiziksel kalıntılar içermediğini; çevreyi kirletmeden ve doğal dengeye zarar vermeden üretildiğini; üretimi sırasında insan ve diğer canlıların olumsuz etkilenmediğini; üretildiği ve tüketildiği ülkelerin tarımsal mevzuatına uygun olarak üretildiğini belge ile garanti altına almış olan iyi tarım uygulamaları şartlarına uygun şekilde üretmiş olduğumuzu belgelemiş olduk” şeklinde konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar