24 Ocak 2019
  • Bolu9°C
  • İstanbul13°C
  • Ankara8°C

BOLU’DA DA YETİŞİYORLAR

Gençlik ve spor Bakanlığı, 33 ilde bulunan sporcu eğitim merkezlerinde geleceğin sporcularını yetiştiriyor.

Bolu’da da yetişiyorlar

27 Ağustos 2015 Perşembe 15:37

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sporcu eğitim merkezlerinin ülke sporuna yapılan önemli yatırımlardan biri olduğunu belirtti.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ülke sporunun geleceği adına sporcu yetiştirmek ve gençlerin eğitim ve öğretim hayatını aksatmadan spora olan ilgisini daha da arttırmak yolunda katkıda bulunmak için tamamladığı sporcu eğitim merkezleri, gençlere olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. Antalya, Kahramanmaraş, Bolu, Adana, Aydın, Balıkesir, Erzurum, Kayseri, Samsun, Sakarya, Gaziantep, Edirne, Ağrı ve Bursa başta olmak üzere ülkenin dört bir yanında 33 ilde 37 farklı noktada bulunan sporcu eğitim merkezlerinde sporcular, profesyonel antrenörler eşliğinde gündüzlü ve yatılı olmak üzere eğitim alıyorlar. Eğitim aldıkları spor dalları arasında Atletizm, boks, cimnastik, kayak, güreş, halter ve judo gibi birçok branş yer alıyor. Sporcu eğitim merkezlerinde sporcuların kendi yeteneklerini keşfedebileceklerine dikkat çekeren Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “İnşa ettiğimiz bu merkezler geleceğin yıldızlarını yükseltecek ve çok önemli başarılar kazanan sporcuların kazandırıldığı yerler olacak” diye konuştu.

"SPORCU EĞİTİM MERKEZLERİNDEKİ SPORCU SAYIMIZ 1219"

“Sporcuların eğitimine destek olmak ve onların her anlamda gelişimini sağlamak için elimizdeki tüm imkanları kullanıyoruz" diyen Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: "Ülkenin doğusunda, batısında, güney ve kuzeyinde her tarafında hizmet veren eğitim merkezlerimiz mevcut. Bu merkezlerimizde şu anda mevcut sporcu sayımız bin 219. Eylül’de bu sayı yeni kayıtlarla bin 560’a ulaşacak. Bu da demek oluyor ki ülkemiz her geçen gün eğitim verdiği sporcu sayısını artıracak ve çok büyük başarılara adım adım ilerleyecek. 33 ilimizde hizmet veren sporcu eğitim merkezleri geleceğin başarılı yıldızlarının yetiştirilebilmesi için Türkiye’de spor alanında gerçekleştirdiğimiz en önemli yatırımlar arasında yer alıyor.”

Haber Merkezi

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.