16 Şubat 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul7°C
  • Ankara7°C

ÖLÜMÜ İSYAN ETTİRDİ

SES Bolu Şube Eşbaşkanı Özkan Üstün, Cizre’de çıkan bir çatışmada meslektaşları Eyüp Ergen’in öldürülmesine isyan etti.

Ölümü isyan ettirdi

28 Ağustos 2015 Cuma 15:33

 

Haber Merkezi

Üstün, “Yaşatmak için yemin etmiş bir meslek grubunun üyeleri olarak kirli savaş politikalarınız sonucunda öldürülüyoruz” diyerek başladığı açıklamada

“Aylardır Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası olarak ‘savaş cephenize bizi yazmayın, bizim gündemimizde savaş değil barış olacak ve savaşa hayır barış hemen şimdi’; diye haykırıyoruz. Maalesef sesimizi ince seçim hesapları ile iktidar planları yapanlar, sandıkta kaybettikleri iktidarlarını silah ve şiddetle elde etmeye çalışanlar duymadılar. Ve bir kardeşimiz, bir sağlık emekçisi başına isabet eden kurşunla yaşamını yitirdi” diyerek tepkisini dile getirdi.

‘ÖLÜME KARŞI YAŞAMI SAVUNACAĞIZ’

Eyüp Ergen’in yaralı halde 1 saatten fazla bekletildiği için hayatını kaybettiği söyleyen Üstün,  “Cizre Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde görev yapan Hemşire Eyüp Ergen, vurulduktan sonra ambulansların olay yerine girişine izin verilmemesi ve yaralı bir halde 1 saatten fazla bekletilmesi nedeniyle artık aramızda değil” diye konuştu.

Üstün, son olarak barış mesajı vererek “Eyüp arkadaşımızı aramızdan alan bu kirli savaştan yana olanlar şunu bilsinler ki, sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak, sessiz kalmayacağız. Kendi saltanatı ve iktidarı için ülkeyi kan gölüne çevirenlere inat; Ülkenin her bir karış toprağında ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceğiz. Savaşa hayır barış hemen şimdi” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar