18 Ekim 2019
  • Bolu13°C
  • İstanbul17°C
  • Ankara15°C

POLONYA BOLU OYUNLARINA HAYRAN KALDI

Yenimahalle Halk Dansları Topluluğu TUBİL, Polonya’da yapılan 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’ndan aralarında Bolu oyunlarınında bulunduğu topluluk iki ödülle döndü.

Polonya Bolu oyunlarına hayran kaldı

29 Ağustos 2015 Cumartesi 13:25


Yenimahalle’yi ulusal ve uluslararası arenada başarıyla temsil eden TUBİL Halk Dansları Topluluğu, Polonya’da yapılan 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’na gösterileriyle damga vurdu. Ülkemizi başarıyla temsil ederek ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran topluluk, Polonya’dan iki ayrı ödülle dönerek göğüsleri kabarttı.
17 ayrı ülkeden dans topluluklarının katıldığı 52. Beskidy Higlanders Kültür Haftası ve 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması, 25 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında Polonya’yı renklendirdi. Her ülkenin kendi kültürünü yansıttığı yarışmada Yenimahalle Belediyesi TUBİL Halk Dansları Topluluğu Türkiye’yi temsil eden tek dans grubu oldu. Etkinliklerde Polonya’nın Wisla, Szczyrk, Oswiecim, Bielsko Biala, Zywiec, Makow Podhalanski şehirlerinde kortej yürüyüşleri yapıldı. Her ülkenin kısa kısa gösteriler sunduğu kortejlerde TUBİL büyük beğeni topladı. 1 Ağustos’ta Wisla şehrinde gerçekleşen 26. Uluslararası Halk Dansları Yarışması’nda ise farklı yörelere ait oyunlar sergileyen ekip, Türkiye’yi, Türk kültürünü ve Yenimahalle Belediyesi’ni başarıyla temsil ederek 17 ülke arasından en iyi dans tekniği ve en iyi koreografi ödülünü almaya hak kazandı.
Öte yandan topluluk, 13-16 Ağustos tarihleri arasında Rusya’nın Kaliningrad kentinde düzenlenen 4. Uluslararası Barış Toprakları Festivali’ne de katılarak sahne performanslarıyla kendine hayran bıraktı. Ülkemizi Roman oyunları ve Antep, Aydın, Bolu, Artvin, Kars, Antalya, Silifke, Bitlis ve Trabzon yörelerinden 70 dakikalık gösteri ile başarılı bir şekilde temsil eden ekip, izleyiciler ve festival komitesinden büyük beğeni topladı.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar