23 Ocak 2019
  • Bolu7°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara7°C

TEK YÜREK OLDULAR

Bolu Sivil İnisiyatif Grubu adı altında birleşen yüzün üzerinde sivil toplum kuruluşu, hem 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlamak hem şehitleri anmak hem de terörü lanetlemek için bir yürüyüş organize ettiler.

Tek yürek oldular

30 Ağustos 2015 Pazar 20:06

“Bayrağını ve Yüreğini Al da Gel” ismiyle düzenlenen yürüyüşe katılan binlerce kişi, adeta tek yürek oldu.

Foto Galeri için tıklayınız.

Haberin Videosu için tıklayınız.

Haber: Özge ELÇİ

Yüzlerce STK’nın birleşerek oluşturduğu Bolu Sivil İnisiyatif Grubu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda anlamlı bir yürüyüş düzenledi. Belediye Meydanı’nda toplanan kalabalık, dev Türk bayrağının arkasında kortej oluşturdu. Yürüyüşe genç, yaşlı, engelli, çocuk, binlerce kişi hem Zafer Bayramını kutlamak, hem de şehitlerini anarak terörü lanetlemek için tek yürek oldu.

ŞEHİTLERİN İSMİ TEK TEK OKUNDU

Yürüyüşün öncesinde gelenlere Türk bayrakları dağıtılırken hiçbir şekilde siyasi slogan atılmaması yönünde uyarılar yapıldı. Dev Türk bayrağının ardında toplanan kalabalık, ellerinde vatan sevgisini anlatan pankartlar taşıdı. Yürüyüş boyunca “Şehitler ölmez vatan bölünmez” “Ne mutlu Türk’üm diyene” sloganları atılırken zaman zaman da tekbir getirildi. Son dönemde şehit olan polis ve askerlerimizin isimleri bir kişi tarafından okunurken kalabalık, her şehit ismi okunduğunda “Burada” diyerek bağırdı.

GENÇ, YAŞLI, ÇOCUK, ENGELLİ HERKES BAYRAĞINA SAHİP ÇIKTI

Kent Meydanı’nda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Bolu Sivil İnisiyatif Grubu Sözcüsü H. Hüseyin Aykan, açıklama yaptı. Aykan, açıklamada şunları ifade etti;

“Günlerdir peş peşe gelen şehit haberleri tüm milletimizin yüreğini yakarken. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış olan vatanımızın parçalanması ve milletimizin birbirine düşürülmesi için kurulan kirli oyunun yeni bir sahnesinin daha hayata geçirildiğini ibretle görmekteyiz. Vatan evlatlarına hain pusular kurarak, alçakça saldırılar düzenleyerek ülkemizden toprak koparabileceğini sananlar hem hukuk, hem millet, hem de Allah nezdinde hak ettikleri cezayı er geç mutlak bulacaktır.

BOLU OLARAK TOP YEKUN MEYDANDAYIZ

PKK Bölücü Terör örgütü ve onun kan emici uzantıları tarafından şehit edilen vatan evlatlarının her biri yüreklerimizi ayrı ayrı dağlarken, hain saldırılarda şehit olan güvenlik güçlerimize olan minnet ve şükran duygularımızı en üst perdeden haykırmak için top yekûn Bolu olarak meydanlardayız. Bu aziz milletin acı ve sevinçlerini paylaşabilen, acısıyla birlikte her gün artan öfkesini dizginleyebilen ulvi bir topluluk olmasını fırsat zanneden terör ve nifak odakları bu öfkenin her an patlaya bileceğini yaptıkları hesaplara dahil etmeleri gerekir…

 

Askere, polise, kamu görevlilerine ve yaratılmışların en ulvisi olan insana yönelen terörün ülkeyi getirdiği noktada artık susmanın dilsiz şeytanlık sayılacağını unutmamak ve kamu görevlilerini yaşamlarının baharında hayattan koparmanınhiçbir dinle bağdaşamayacağını hatırlatmak isteriz. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun temelini oluşturan 30 Ağustos Zafer Bayramının yıl dönümü olan bu ulvi günde canımıza ve vatanımıza kasteden vatan hainlerinin karşısına tek yürek, tek bayrak ve yekvücut olarak dikildiğimiz bu günün aynı zamanda şanlı ordumuzun yedi düvele karşı kazandığı büyük zaferin yıl dönümü oluşu tesadüf değildir. Büyük Zaferin 93 yıl dönümü ulusumuza kutlu olsun.

HAİNLERE TESLİM OLMAYACAĞIZ

Vatan toprağının bir bölümünün üzerine çöken kara bulutları dağıtmak ve vatanın her karışını kanının son damlasına kadar korumak azmindeki Türk Ordusu ve Türk Milletinin bağrından yola çıkardığımız Bolu 2. Komando Tugayımızda görev yapan Mehmetçiklerimizin yüreklerindeki iman ve arkalarındaki Bolu desteği hiç eksilmeyecektir.

Bolu’da sivil inisiyatif platformu olarak bir kez daha belirtiyoruz ki, Türk milleti kendisine yapılan iyiliği de, kötülüğü de asla unutmaz. Biz, ülkemizin bu duruma gelmesine sebep olanları biliyoruz. Açık ya da gizli destekçilerini de beynimize not ediyoruz. Bu aziz milleti yüzyıllardır dize getirmeye çalışan iç ve dış mihrakların kendi döktüğü kanda boğulduğunu tarih her zaman yazmış ve Allah’ın izni ile yazmaya devam edecektir.

KURAN OKUNDU, DUALAR EDİLDİ

Hainlere teslim olmayacağız. Binlerce yıllık geçmişe sahip Türk Milleti olarak, İslam felsefesini en yoğun şekilde yüreğinde ve omuzlarında hisseden bu itibarla şehitlerimize layık olmak için mücadele eden Bolu Sivil İnisiyatif Grubu olarak biz tüm şehitlerimize bir kez daha minnetlerimizi sunuyor, yüce Allah’tan rahmet diliyoruz.  Bu duygu ve düşüncelerle yüreğimiz kan ağlarken, tüm şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine baş sağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyor, terörü ve gizli, açık tüm destekçilerini lanetliyoruz.”

Açıklamanın ardından İl Müftülüğü yetkilileri tarafından Kuran okundu, dualar edildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar