20 Ağustos 2019
  • Bolu22°C
  • İstanbul27°C
  • Ankara22°C

FENER ALAYI’NDA GERGİNLİK

Fener Alayı’nda gerginlikCHP ve ADD’nin düzenlediği Fener Alayı yürüyüşünde gerginlik yaşandı. Belediye görevlilerinin ses sistemini kaldırtmak istediğini söyleyen CHP Milletvekili Tanju Özcan, hem Belediye Başkanı hem de Vali’ye sert tepki gösterdi.

Fener Alayı’nda gerginlik

31 Ağustos 2015 Pazartesi 13:40

 

Haber: Beyhan Bayrak

CHP ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin birlikte düzenlediği 30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayı yürüyüşüne binlerce kişi katıldı. Cici Taksi Kavşağı Tuser Apartmanı önünden başlayan yürüyüş, Kent Meydanı’na kadar devam etti. Binlerce kişi, ellerinde meşalelerle ve “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” sloganlarıyla yürüdü.

BELEDİYE GÖREVLİLERİYLE TARTIŞTI

Kent Meydanı’nda yapılacak konuşmaların öncesinde bazı Belediye görevlilerinin ses sistemini kaldırmak istemesi, gerginliğe neden oldu. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, yürüyüşten ayrılarak belediye görevlileriyle tartıştı.

YÜRÜYÜŞÜ YAPMAYALIM DİYE VALİ DEFALARCA UYARDI

Kalabalık, Kent Meydanı’na geldiğinde sahnede yaptığı konuşmada yaşananlara tepki gösteren Miletvekili Özcan, hem Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a hem de Vali Aydın Baruş’a sitem etti. Özcan, “Biz bu etkinliği yapmamamız konusunda Vali bey tarafından defalarca uyarıldık. Vali bey ya valilik yapacak ya da valiliği bırakıp siyasete soyunacak. Cesareti yüreği varsa bunu yapmaya davet ediyorum. Geçen sefer Valiyi uyarmıştık, bu kez de uyarıyorum. Vali beyin bu yaptıkları yanına kar kalmayacak. Bugün burada siz yürüyüş yaparken ben büyük bir bölümüne katılamadım. Sebebi neydi biliyor musunuz?

BİZİ ZABITAYLA TEHDİT ETTİ

Bolu Belediye Başkanı sahnede kurulu ses sistemini kaldırttı. Biz kendi ses sistemimizi kurmak istedik, ona da izin vermediler. Zabıtayı buraya yığmakla tehdit etti. Belediye görevlilerine 'Yıkın bu sahneyi' diye talimat verdi. Sen kimsin, var mı böyle bir yetkin Sayın Vali, Belediye Başkanı, biz burada terörü de telin edeceğiz.Sen bundan rahatsız oluyorsan olmaya da devam et.

CUMHURİYET SAVCILARINA SESLENDİ

Buradan Cumhuriyet Savcılarına da sesleniyorum. Bugün belediye başkanının bize uygulamaya çalıştığı muamele ve aynı şekilde Bolu Valisi'nin yapmaya çalıştıkları terör örgütünün telin edileceği bir mitingi engellemeye çalışmaları PKK terör örgütüne yardım ve yataklıktır. Bunlar hakkında da suç duyurusunda bulunuyorum” diyerek sert tepki gösterdi.

Kalabalık grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

 

 

 

 

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar