16 Eylül 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara11°C

ÖĞRENCİLERE LİSTE ŞOKU

AİBÜ, Antrenörlük Eğitimi Bölümünün sonuç listesinde tam bir skandal yaşandı. AİBÜ’nün resmi internet sitesinde, bölümü kazanan öğrencilerin isminin ve sıralamasının yayınlandığı liste, ertesi sabah değiştirildi. Bazı öğrenciler, ilk listeye göre asilken

Öğrencilere liste şoku

31 Ağustos 2015 Pazartesi 15:08

Haber: Özge ELÇİ

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı Antrenörlük Eğitimi Bölümü (erkekler) için sınava giren yüzlerce öğrenci, büyük bir heyecanla bekledikleri sınav sonuçlarını takip edebilmek için okulun resmi internet sitesine kilitlendiler.

İLK LİSTEDE ASİLKEN, İKİNCİ LİSTEDE YEDEKTE YER ALDILAR

AİBÜ’nün internet sitesi www.ibu.edu.tr üzerinde sonuçlar açıklandı. Antrenörlük Eğitimi bölümü için hem asil hem de yedek liste yayınlandı. Listeye göre bölümü asil olarak kazanan 9 öğrenci, ertesi gün sabah yayınlanan farklı bir listeyle şok oldu. İlk listeye göre asil listeden bölümü kazanan Efdal Kırca, Yunus Emre Arslan, Ahmet Uğurkan, İlker Yıldıztaç, Timuçin Gülden, Muhammed Kuzgun, Hüseyin Adıyaman, Samet Akın ve Berkay Furkan Demirbaş, bir gün sonra yayınlanan listede yedekte yer aldılar. İlk listenin sıralamasında alt alta yer alan 9 kişinin isimlerinin sonraki listede ise dağınık şekilde yer aldığı dikkatlerden kaçmadı.

‘LİSTE EN AZ 3 DEFA DEĞİŞTİ’ İDDİASI

Mağdur olan bazı öğrencilerin aileleriyle temasa geçen BBP İl Başkanı Mahmut Alan, konuyu kamuoyuyla paylaştı. İki ayrı listeyi ve listelerdeki tutarsızlığı gösteren Alan, çok daha vahim bir iddiada bulundu. Listenin bir kez değil, kendi tespitlerine göre en az 3 defa değiştiğini söyleyen Alan, 9 öğrencinin mağdur olduğunu söyleyerek AİBÜ yönetimine çağrıda bulundu.

‘BU HATA ACİLEN DÜZELTİLSİN’

Alan, “Beden Eğitimi ve Spor Okulları arasında en şeffaf, en hızlı sonuçlara ulaşan, sınav modellerini hesaplayan AİBÜ, son yıllarda nedense sınav sonuçları hesplamasıjda hata yapıyor. Akademik açıdan yetersiz bir üniversite miyiz? Bunu sormak istiyorum. Bu modeli hesaplama da çok zor değil.

YÖK’ün AİBÜ BESYO Bölümü komisyonunun bu hatayı acilen düzeltmesini istiyoruz. Bu sorunun bir an önce yetkililer tarafından giderilip, mağdur gençlerimizin bir an önce hayallerine kavuşmasını rica ediyoruz” diye konuştu.

Mağdur olan öğrencilerden bazılarının aileleri ise BİMER’e yazılı şikayette bulundukları belirtildi. 

2-038.jpg1-037.jpg

qqq-001.png

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar