20 Nisan 2019
  • Bolu3°C
  • İstanbul9°C
  • Ankara5°C

YABANCI ÖĞRENCİLERE BOLU’YU ANLATTI

Vali Aydın Baruş, Başbakanlık Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Medeniyetin Burçları Derneği tarafından Bolu Aladağlar'da düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu" kampında katılan öğrencileri ağırladı.

Yabancı öğrencilere Bolu’yu anlattı

01 Eylül 2015 Salı 10:56

Fotoğraflar için tıklayınız...

 

Haber Merkezi

Vali Baruş, dünyanın değişik 90 ülkesinden gelerek Aladağlar’da düzenlenen “Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu” kampına katılan öğrencileri  ValilikKartalkaya Toplantı Salonu'nda kabul etti.  Ziyarette Uluslararası Öğrenciler Yaz Okulu'nun koordinatörlüğünü yürüten Medeniyetin Burçları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dursun da yer aldı.

 SİZLERİ HER ZAMAN BOLU'YA BEKLİYORUZ

 Ziyarete gelen öğrenciler ile tek tek tanışarak onlara hangi ülkeden geldiklerini, hangi üniversitede hangi bölümde okuduklarını sorarak öğrencileri yakından tanımaya çalışan Baruş, öğrencilere Vali’nin ne görevler yaptığını, Türkiye’de yönetim biçimi, Bolu'nun özellikleri, tarihi yapısı, yemekleri gibi konularda açıklamalarda bulundu. Bolu’nun doğası ile çok güzel bir şehir olduğunu ifade eden Vali Baruş, burada elde ettikleri bilgileri ülkeleri için en iyi şekilde kullanmalarını öğütleyerek, kampta beraber oldukları arkadaşlarıyla da bir ömür boyu iletişimi koparmamalarını istedi.

HEDİYELER VERDİ

Öğrencileri Bolu'da ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını kaydeden Vali Baruş, "Sizlerin çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Bu kamp, sosyal anlamda kaynaşmanız, Türkiye'nin medeniyet anlayışını öğrenmeniz için güzel bir fırsat. Umarım iyi kazanımlar elde etmişsinizdir. Bolu'yu umarım sevmişsinizdir. Bolu gerçekten doğanın kalbinin attığı bir yer. Çok güzel doğal varlıklarımız var. Yaz ve kış turizmi için çok güzel bir il. İnşallah önümüzdeki yıllarda da Bolu'ya gelirsiniz. Sizleri misafir etmekten memnuniyet duyarız. Allah yaptığınız çalışmalarda yardımcınız olsun. Ülkelerinize yetişmiş, donanımlı insanlar olarak dönersiniz. İleride inşallah beraber çalışma fırsatı buluruz. Öncelikle Medeniyetin Burçları Derneği Başkanı Ali Dursun'a teşekkür ediyorum.  İnşallah hedeflerinize ulaşırsınız" ifadelerine yer verdi.

 Ziyaretin sonunda Vali Baruş katılımcılara çeşitli hediyeler verirken, programında sonunda ise Valilik Binası önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.