18 Mart 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul19°C
  • Ankara15°C

ÇİFTÇİLERE ÖRNEK ORMAN

Bolu Belediyesi’nin, Bolu’daki çiftçileri patates ve buğdayın dışında ürün yetiştirmeye yönlendirmeyi amaçlayarak kurduğu Bebek Meyve Ormanı, hedefine ulaşıyor. Bahçeyi gezen birçok çiftçi, karpuz ve kavun üretmeye sıcak baktıklarını söylediler.

Çiftçilere örnek orman

02 Eylül 2015 Çarşamba 16:26

Haber Merkezi

Merkez köyleri Sultanköy, Sultanbeyköy, Hıdırşeyhler, Küpçüler, Çayırpınar ve Çayırköyü’nde çiftçilik yapan vatandaşlar, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın büyük çabası sonrası kurulan Bolu Belediyesi Bebek Meyve Ormanı’nı ziyaret etti. Ziyarette ormanda yetişen ürünleri yakından inceleyen çiftçiler, Bebek Meyve Ormanı’na hayran kaldılar.

KARPUZ VE KAVUN YETİŞTİRMEYE SICAK BAKIYORLAR

Başkan Alaaddin Yılmaz’ın, Bolu’da patates ve buğday haricinde çiftçiye daha çok para kazandıracak ürünlerin de yetişeceğini gösterebilmek amaçlı kurduğu meyve ormanına, Bolu Merkez köyleri Sultanköy, Sultanbeyköy, Hıdırşeyhler, Küpçüler, Çayırpınar ve Çayırköyü’nden çiftçiler bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette meyve ormanında yetişen tüm ürünleri özellikle de karpuz ve kavunları inceleyen çiftçiler hayranlıklarını gizleyemedi.

BAŞKAN YILMAZ’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Gezi sonrasında birçoğunun karpuz ve kavun üretimine sıcak bakmaya başladığı çiftçiler, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a bu çalışmayı Bolu’da hayata geçirdiği için teşekkür ederek; “Başkanımız çok çalışan ve başarılı bir Belediye Başkanı. Bolu’da birçok çalışma gerçekleştirdi ve gerçekten Bolu’yu Bolu yaptı. Bugün burada çok farklı fikirler edindik diyebiliriz. Mesela karpuz, karpuzu birçoğumuz üretip satmayı burada düşünmeye başladı. Bunun için de ayrıca çok teşekkür ederiz ve Başkanımıza çalışmalarında başarılar dileriz” dediler.

KARPUZU KESİP TADINA BAKTILAR

Gezinin ardından, Başkan Yılmaz ve çiftçiler birlikte meyve ormanında yetişen bir karpuzu keserek tadına baktılar. Karpuzu yiyen çiftçiler, “Bu mevsimde böyle taze, tatlı ve sulu bir karpuz artık sadece Bolu’da yetişir” dediler.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar