20 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

BİR KEZ DAHA 'VARIM' DEDİ.

'Amacım aday olmak değil, hizmet etmek'

Bir kez daha 'varım' dedi.

03 Eylül 2015 Perşembe 16:19

Prof. Dr. Ali Coşkun, 26. TBMM Dönemi öncesi Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adaylığı için evraklarını teslim etti. Parti binasında resmi başvurusunu yapan Coşkun, amacının aday olmak değil; hizmet ve vefa olduğunu söyledi.

Haber: Özge ELÇİ

25. TBMM dönemi için Ak Parti Bolu Milletvekili aday adayı olan; fakat partisi tarafından liste dışı kalan Prof. Dr. Coşkun, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için evraklarını teslim ederek resmi başvurusunu yaptı. Coşkun, açıklamasını kalabalıktan dolayı parti binasınnı bulunduğu sokakta yaptı. Açıklamaya İl Başkan Vekili Nurettin Doğanay, Merkez İlçe Başkanı Adil Esen ve çok sayıda partilinin yanı sıra Coşkun’un ailesi de katıldı.

‘YAKIN İLGİ VE MİLLETE HİZMET İÇİN ADAYIM’

Prof. Dr. Coşkun, yaptığı açıklamada 7 Haziran Seçimleri öncesinde de Ak Parti’den milletvekili olmak için aday adayı olduğunu hatırlatarak “Ancak Partimiz, üç arkadaşımızı aday olarak seçti ve bunlardan ikisi parlamento da Bolu’yu temsil etme hakkı kazandı. Üst üste yapılan iki seçimde de Bolu’da Ak Parti üç milletvekilliğinde birini kaybetti. Ve en son 7 Haziran seçimlerinde de ülke genelinde Ak Parti’nin tek başına hükümeti kuramadığı bir sonuç ortaya çıktı. Şüphesiz partimizin yetkili kurulları bu sonuçları değerlendirmiş ve gereken dersleri çıkarmıştır. 7 Haziran seçimleri öncesinde aday adaylığım sırasında gezdiğim dolaştığım yerlerde halkımızın yakın ilgi ve sevgisiyle karşılaştım. Bu yakın ilgi ve sevgi, millete hizmet yolunda yeniden milletvekili adayı olmamda en belirleyici etken oldu” dedi.

‘TAKDİR PARTİMİZİN’

Neden aday olduğuyla ilgili açıklama yapan Coşkun, “Bugün milletvekili aday adayı olarak siyaseti seçmemin nedeni, siyasetin insanlara en etkili hizmet edebilme aracı olmasındandır. 1 Kasım’da seçim yapılacağı kesinleştikten sonra bana Ankara’dan aday adayı olmam yönünde telkinlerde bulunanlar oldu. Ancak benim amacım her ne pahasına olursa olsun aday olmak değildir. Benim amacım doğup büyüdüğüm memleketime hizmet etmek ve vefa borcumu ödeyebilmektir. Çünkü ben bu memleketin çocuğuyum, bu memlekette doğup büyüdüm, bu memleketin okullarında okudum, ufkum ve düşünce dünyam gelişti bir meslek sahibi oldum. Dolayısıyla sahip olduklarımda milletin malıdır. Milletten aldıklarımızı millete faydalı olarak millete hizmet ederek geri vermemiz ve vefa borcumuzu ödememiz gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle Bolu’ya geldim ve bu güzel memleketimizden aday olarak halkımıza hizmet etmeyi tercih ettim.

Elbette takdir partimizindir. Partimizin vereceği karara şimdiden saygı duyacağımı ifade etmek isterim” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar