23 Temmuz 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul26°C
  • Ankara22°C

CHP VE MHP’Yİ KIZDIRACAK AÇIKLAMA

Ak Parti’nin önde gelen isimlerinden Ömer Sayın, evraklarını İl yönetimine teslim ederek 26. TBMM Dönemi için Milletvekili aday adayı oldu. Partinin bulunduğu sokakta kalabalık bir partili grubuna hitap eden Sayın, isim vermeden CHP ve MHP’yi eleştirdi.

CHP ve MHP’yi kızdıracak açıklama

03 Eylül 2015 Perşembe 18:04

Haber: Özge ELÇİ

Yeniçağa eski Belediye Başkanı ve Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Sayın, 1 Kasım’da yapılacak erken seçim için Milletvekili aday adaylığına başvurusunu yaptı. Evraklarını il yönetimine teslim eden Sayın, partililere yaptığı açıklamada milletvekili adaylığını sıradan bir mevki olmadığını söyleyerek “Milletvekili adayı olmak demek, bu ülkenin meclisinin bir ferdi olmak demek, sadece Bolu’nun, sadece Ankara’nın milletvekili olmak demek değildir. Milletvekili olmak demek, Bosna’nın, Mısır’ın, Tahrir meydanının, Arakan’ın, Kudüs’ün ve bütün Afrika’nın, şu anda Müslüman kanı akan her yerin milletvekili olmak demektir. Bugün sahillerde kumdan kaleler yapacak çağdaki çocukların, gece denizin sahillere vurduğu o bebek cesetlerinin acılarını bir anne, baba kadar yüreğinde hissedebilmek ve bu zulümlere dur diyebilmektir milletvekili olmak” dedi.  

‘MİLLETVEKİLİ OLMAK SIRADAN BİR MEVKİ DEĞİLDİR’

Ülkenin çok önemli günler yaşadığını söyleyen Sayın, “Bugünleri mukayese edebilmek, belki Çanakkale harbini mukayese etmek gibi bir şey diye düşünüyorum. Çünkü dünyada artık sadece çıkarlarını putlaştırmış, bugüne kadar insan hakları diyerek Mısır’daki darbeye karşı sessiz kaldıkalrını gördüğümüzde demokrasi adına bütün ezberlerin bozulduğunu yürekten yaşadık. Bunlara ‘dur’ diyebilmek için, bugün dünyaya tekrardan adaleti hakim kılabilmek için, Türkiye olarak, Ak Parti olarak hepimizin bir araya gelmesi, hem Bolu’da hem de bütün Türkiye’de Ak Parti’nin çatısını büyütmek ve bu çatı altındaki insanları bu çatı altına sokabilmek, hepimizin boynunun borcudur” diye konuştu.

‘HALKÇI DA MİLLİYETÇİ DE AK PARTİ’DİR’

Sayın, açıklamalarının devamında isim vermeden MHP ve CHP’yi eleştirdi. Sayın, “Hiçbir partiyi dışlamak, hiçbir parti mensubunu gücendirmek, üzmek istemiyorum. Ama adında halkçı olan partinin, halkın değerlerine ne kadar düşman olduğunu, ne kadar bu milletin değerlerinden, geleneklerinden koğuk olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Bedava milliyetçilik olmaz. Milliyetçiyim diyen insan, milletine hizmet eden insandır. Eğer bugün bir milliyetçi parti varsa, bugün halkçı bir parti varsa , cumhurun, halkın ve milletinin sesini, inancını, yüreğini ifade eden bir tek parti vardır; o da Ak Parti’dir” ifadelerini kullandı.

Ömer Sayın, son olarak şunları belirtti; “Gün seferberlik günüdür, gün fedakarlık günüdür. Gün, daha lüks araçlara, daha konforlu evlere sahip olma değil, bunlardan fedakarlık edebşlme,i gerekirse kanımızla, canımızla bu ülkenin çocuklarına daha adaletli bir dünya bırakmak için fedakarlık günüdür.

Ömer Sayın’ın aday olması hiç önemli değil. Yeter ki ülkemiz, Bolu’muz, Müslümanlar, yeter ki dünya daha güzel günlere kavuşsun. “

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar