18 Ağustos 2019
  • Bolu17°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara23°C

KENDİ PARTİLİLERİNİ DE SUÇLADI

Belediye Meclisi oturumunda konuşan Başkan Alaaddin Yılmaz, ‘kanatlı et sektörüne ait atıkların enerjiye dönüştürülmesi’ için Çaydurt’ta yapılması planlanan; fakat köylülerin açtığı davalar sonucunda yapımı mahkeme kararıyla durdurulan tesisten vazgeçmedi

Kendi partililerini de suçladı

04 Eylül 2015 Cuma 17:55

Yılmaz, projeyi hem CHP’li hem de Ak Partili siyasilerin engellediğini söyledi.

Haber: Beyhan Bayrak

Bolu Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumu, Perşembe günü Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda birim müdürlüklerinden gelen konular görüşülerek ilgili komisyonlara havale edildi. Eylül ayı 1. toplantısında gündem yoğunluklu olarak atıklardan enerji üretilmesi için Bolu'ya kurulacak tesislerin araştırılması ve bu projelerle ilgili Alaaddin Yılmaz'ın meclisi bilgilendirmesi oldu. Belediye Başkanı Yılmaz, konuyu Çaydurt'ta yapılması planlanan; fakat mahkeme kararıyla yapımı durdurulan tesise getirdi.

ÇEVRECİLER VE KÖY SAKİNLERİ AYAKLANMIŞTI

Bolu'da, tavuk entegre firmalarının çevre kirliliğine neden olan atıkların enerjiye dönüştürülmesi için Bolu Valiliği ile Bolu Belediyesi tarafından proje hazırlanmış, fabrikanın yapılacağı bölgede yaşayan vatandaşlar, fabrikanın bölgedeki başka bir yere yapılmasını isteyerek 2012 yılında yürüyüş yapmış ve  fabrikanın Çaydurt'a yapılmasına karşı olduklarını söylemişlerdi. Açılan davalar sonucu Bölge İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

HEM AKP’Lİ HEM DE CHP’Lİ SİYASİLERE SİTEM

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, o günleri tekrar hatırlatarak hem kendi partililerine hem de CHP’li syasilere sitem etti. Yılmaz; “Tavuk gübresi gelecekte Bolu'nun en büyük belalarından birisi olacak. Çaydurt'a yapılacak olan enerjiye dönüştürme fabrikasını Ak Partili ve CHP'li siyasiler, köylüleri de ayaklandırarak engellediler. Ama bu projeden vazgeçmiş değiliz. Hala çalışmalara devam ediyoruz. Yıllardır bu konuda tek başıma mücadele veriyorum, yanımda bir kişi bile yok" dedi.

‘ÇÖP TOPLAMA KONUSUNDA GERİLERDEYİZ’

Bolu Belediyesi olarak çöp toplama konusunda hala eksikliklerinin olduğunu belirten Alaaddin Yılmaz; "Ben 3 günde 1 çöp topladığımızı sanıyordum; ama 2 günde 1 çöp topluyormuşuz. Daha önce günlük Bolu'da çöp toplanıyordu, biz 11 yılda ancak yüzde 50 ilerleme sağlayabilmişiz. Bu Belediye Başkanı olarak benim ayıbım. Avrupa'da çöpler haftada bir gün toplanıyor. Biz de kendimizi ileriki günlere bu şekilde hazırlamamız gerekiyor. Gerekli çalışmaları ilgili birimlerle yürütüyoruz” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar