24 Mayıs 2019
  • Bolu21°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara21°C

‘BİZİM ÇOCUKLAR’DAN BÜYÜK BAŞARI

İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu’da TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınav sonuçlarının hem liseler hem de öğrenciler açısında oldukça memnuniyet verici olduğunu söyledi.

‘Bizim çocuklar’dan büyük başarı

04 Eylül 2015 Cuma 17:19

 

 

Bolu’da eğitim-öğretim veren Fen Liseleri, Anadolu Liseleri ve yeni açılan Sosyal Bilimler ile Spor Liselerinin bu yıl yüksek puanlarla öğrenci aldığını söyleyen Çavuşoğlu, “En güzel tarafı da yüksek puanlı kontenjanların büyük çoğunluğu Bolulu öğrencilerin doldurmuş olması” dedi.

Haber: Özge ELÇİ

Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu, Bolu’da TEOG sonuçları ve liselerin kontenjanlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Çavuşoğlu, Bolu açısından TEOG’da bu yıl büyük başarılara imza atıldığını müjdeledi.

ANADOLU, FEN , SOSYAL BİLİMLER, ŞMAM HATİP LİSELERİ DOLU

Çavuşoğlu, lise kontenjanlarıyla ilgili bilgi vererek “Bolu Fen Lisesi, Gerede Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi, İzzet Baysal Anadolu Lisesi, merkezdeki Anadolu Liselerinin tamamının kontenjanları tamamen doldu. Dörtdivan’daki Anadolu Lisesi de doluluğa çok yakın. İmam Hatip Liselerimiz tamamen doldu. Ancak Meslek Liselerimiz yüzde 75 dolu. 100 öğrenci kontenjanı varken 75 öğrenci geldi. Ancak ilçelerimizde kurulu bulunan Çok Programlı Liselerimizin tamamında doluluk oranı yüzde 15. 100 öğrenci yerine 15 öğrenci geldi. Bu neden böyle? Bizim Anadolu Liselerimiz çok fazla olduğu için. Kapasitemiz çok. Çocuklar önce Anadolu Liseleri ve Fen Liselerine, sonra diğer liselere gitti.

MESLEK LİSELERİNDE DOLULUK YÜZDE 75

İlçedeki çocuklar, Anadolu lisesini kazanmış, Bolu’ya geldi. Bizim yatılı okullara geldiler, bu sefer ilçeler boş kaldı. Kıbrıscık’ta 5 öğrenci var, Seben’de 6 öğrenci var. Sınıf açamayacağız, belki onları da Bolu merkeze alacağız” diye konuştu.

LİSELERİMİZ YÜKSEK PUANLARLA ÖĞRENCİ ALDI

Bolu’da eğitim veren Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Lisesi, Spor Lisesi ve Anadolu Liselerinin yüksek puanlarla öğrenci almasınnı sevindirici olduğunu kaydeden Çavuşoğlu,  “Asıl sevindirici olan, bu liselere büyük ölçüde Bolu’muzun çocukları yerleşti. TEOG sınavlarında Bolu bu sene oldukça başarılı oldu. Eskiden Fen Lisesi 120 öğrenci alırdı, bunun 20’si Bolu’dan olurdu; diğerleri dışarıdan gelirdi. Şimdi yine 120 öğrenci alıyor; ama dışarıdakiler gelemiyor, bizim ilimizin çocukları giriyor. 100 tane öğrenci Bolu’danda 20 öğrenci dışarıdan geliyor. Hatta bir tane devlet okulundan 40 tane öğrenci Fen Lisesine gitti. Bunlar öğretmenlerimizin de ne kadar çok çalıştığını bir göstergesi. Yoğun bir şekilde çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar