16 Haziran 2019
  • Bolu16°C
  • İstanbul22°C
  • Ankara16°C

‘HALKA KARŞI SUÇ İŞLİYORLAR’

KP İl Başkanı Davud Ergün, Ak Parti Bolu Milletvekili Aday Adayı Ömer Sayın’ın hilafetle ilgili açıklamalarına tepki göstererek “Hilafet ve Saltanat özlemcileri halka karşı suç işlemektedir” dedi.

‘Halka karşı suç işliyorlar’

06 Eylül 2015 Pazar 13:41

Haber Merkezi

Komünist Parti Bolu İl Örgütü adına açıklama yapan İl Başkanı Davud Ergün, şunları ifade etti; “Suriye’de insanlık suçları işlenmeye devam ederken, üstelik utanç verici olaylar Türkiye’nin kıyılarına vurmuşken, savaş tezkeresi tazelenirken AKP Bolu Milletvekili Aday Adayı olan Ömer Sayın hilafetten bahsediyor. Milletvekilliğinin sadece Türkiye ile sınırlı kalmayacağından bahseden Sayın’ın çok fazla uzaklara gitmesine gerek yok.Hemen yanı başımızda Suriye’deki İslam Devleti’nin(IŞİD) akıttığı kanın Türkiye’ye sıçraması neden çok fazla uzaklara gitmemesi gerektiğine örnektir.

‘ÜÇ MAYMUNU OYNAMAYIN’

Kadınları ve çocukları seks kölesi olarak pazarlayan İslam Devleti kadar İslam Devletine yardım ve yataklık eden hilafet özlemcileri de suçludur.

Şam’da namaz kılmayı düşünenlerin saltanat ve hilafet hayalleri Türkiye’nin kıyılarına vuran cansız bedenlerdir.

Ömer Sayın Reyhanlı’da patlayan bombayı “görmemiş” midir? Ömer Sayın silah yüklü MİT tırlarını Türkiye’den Suriye’ye gönderenlerin “4 adam gönderirim, 8 füze attırırım” sözlerini “duymamış” mıdır? Ömer Sayın, İzmir’de IŞİD üyesi oldukları iddia edilerek tutuklananların Menemen’de AKP üyesi olduğunu “bilmemekte” midir? Ayrıca, Ömer Sayın Bolu’da yaşayan Suriyeli mültecilerin neden Bolu’da bulunduğunu çok iyi bilmektedir.  Kimse üç maymunu oynamaya kalkmasın. Hepiniz oradaydınız!”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.