21 Temmuz 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul25°C
  • Ankara21°C

‘ARTIK BU ÜLKENİN BAŞINDAN GİDİN’

ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz, Dağlıca’da 16 askerimizin daha şehit olmasının ardından yaptığı açıklamada AKP’ye yüklenerek “Daha fazla kaos çıkmadan, askerimiz, polisimiz daha fazla şehit vermeden bu ülkenin başından en kısa sürede gidin” dedi.

‘Artık bu ülkenin başından gidin’

07 Eylül 2015 Pazartesi 12:03

Haber Merkezi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bolu Şube Başkanı Temiz, Dağlıca’dan gelen haberlerle lke olarak tahammül sınırının sonuan geldiğimizi belirterek “Onlarca askerimizin şehit edilmesi, ülkemizi ve bizleri derinden sarsmıştır. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ancak Dünya’nın hiçbir yerinde terör örgütüyle pazarlık yapılmayacağını yıllarca haykırdık. 2002’de sıfır noktasına indirilen terör yanlış siyasetler yüzünden bugün çok daha güçlü olarak karşımıza çıkmaktadır” dedi.

‘TERÖR YANLIŞ SİYASETLER YÜZÜNDEN DAHA GÜÇLENDİ’

AKP hükümetine eleştiriler getiren Temiz, “Atatürk’ün koyduğu ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinden saparak memleketimizi bütün komşularımızla sorunlu ve kavgalı hale soktunuz, içeride de halkımızı kamplara böldünüz. Türk askerine kumpaslar kurarak ordumuzu etkisiz hale getirdiniz, yargıyı siyasallaştırdınız. Dağdan indirdiğiniz teröristleri yüzbinlerle karşıladınız. Çadır mahkemeleri kurup onlara bir tek plaket vermediğiniz kaldı. Cumhuriyet ve Atatürk devrimlerini, ilkelerini tek tek yıkmaya çalıştınız. Hatta içinizdeki hilafet özlemlerini açıkça, kamuoyunun önünde kusmaya başladınız. Ne istiyorsunuz Allah aşkına bu güzel ülkemizden, insanlarımızdan, değerlerimizden? Cumhuriyetimizin nimetlerinden en çok siz nemalandınız, hala daha rejimden ne istiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

‘AKP SİYASETİ ÜLKEYİ YÖNETEMİYOR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tepki çeken “400 milletvekili verseydiniz” cümlesini hatırlatan Elfaz Temiz, “Türkiye’nin en yetkili ağzından söylenen laflara bakın! Bana 400 milletvekili verseydiniz, şehit cenazeleri gelmeyecekti diyebilecek kadar işi ileri götürüyorlar. Daha dün seçimden çıkıldı, en az 4-5 tane hükümet kurma formülü varken hiçbirini denemeden yeniden ülkeyi seçime götürmek, elbette kaos yaratmaktan başka bir şey ifade etmiyor. Artık AKP siyasetinin bu ülkeyi yönetemez ve aciz duruma düştüğünü görmemek için kör olmak gerekir” diye konuştu.

‘BU ÜLKENİN BAŞINDAN EN KISA SÜREDE GİDİN’

“Artık yeter” diyen Elfaz Temiz, son olarak şunları belirtti; “Daha fazla kaos çıkmadan, askerimiz, polisimiz daha fazla şehit vermeden ve devletimiz daha fazla tahrip edilmeden bu ülkenin başından en kısa sürede gidin! Ulus olarak daha fazla acı çekmek istemiyoruz. Tekrar şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyoruz, halkımızı itidalli ve sabırlı olmaya davet ediyoruz.”

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar