21 Nisan 2019
  • Bolu5°C
  • İstanbul11°C
  • Ankara9°C

BU YIL FESTİVAL YOK

31. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali ile ilgili son karar verildi. Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu, geçtiğimiz ay yapılması planlanan; fakat gelen şehit haberleri nedeniyle ertelenen festivalin bu yıl yapılmamasına karar verdi.

Bu yıl festival yok

07 Eylül 2015 Pazartesi 14:41

 

 

 

Haber: Özge Elçi

Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali Düzenleme ve Yürütme Kurulu, geçtiğimiz hafta aynı zamanda Komite Başkanı da olan Belediye Başkanı Turhan Bulut başkanlığında toplandı. Toplantıya Kaymakamlık Temsilcisi Yalçın Kazak, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda eğitimci ve STK temsilcisi katıldı.

GEÇTİĞİMİZ AY ERTELENMİŞTİ

Bulut, 31. Mengen Uluslararası Aşçılık ve Turizm Festivali’nin 2016 yılına ertelendiğini açıkladı. Alınan bu kararın Festival Düzenleme ve Yürütme Kurulu üyelerinin ortak kararı olduğunu, bu kararın alınmasında öncelikli olarak Türkiye’de 7 Haziran seçimlerinin hemen akabinde, 7 Temmuz’dan sonra meydana gelen olumsuzlukların, hemen her gün gelen şehit cenazelerinin, ülkemizin her köşesinde yakılan feryatların, ağıtların ve yasların etkili olduğunu, böylesi bir  atmosferde festivalin yapılmasının toplumsal bütünlüğü, birlik ve beraberliği zedeleyebileceği görüşünün hakim olduğunu ifade etti.

Bu yıl 31’incisi yapılması planlanan festivalin kesin olarak 2016 yılına ertelendiğini duyuran Başkan Bulut,

1 KASIM SONRSINI İŞARET ETTİ

“Bir yıl önce çalışmalarına başladığımız 15-16 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştirmesi planlanan festivalimizle ilgili 1 Ağustos 2015 tarihli toplantıda erteleme ve ülkemizdeki gelişmelere göre festival tarihini yeniden gözden geçirme kararı aldık. Fakat o tarihten bugüne kadar olumsuzluklar artarak sürdüğünden, yaptığımız toplantıda 2016 yılına erteleme kararını almış bulunuyoruz. Umarız 1 Kasım seçimlerinden sonra Türkiye´de yaşanacak değişim ve gelişmeler ile demokrasinin, özgürlüklerin hakim olacağı, sevgi türkülerini, şarkılarını söyleyebileceğimiz, halaylar çekeceğimiz, 30 yıllık tarihi olan Festivalimizi 31. Festivalde taçlandırarak gerçek anlamda Mengen’imize, ülkemize, aşçılık mesleğimize yakışan bir Festivali 2016 yılında hayata geçireceğiz” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar