15 Temmuz 2019
  • Bolu12°C
  • İstanbul21°C
  • Ankara18°C

YÜZLERCE GÖNÜLLÜ ASKER

İzzet Baysal Caddesi’nde toplanan yüzlerce kişi, Dağlıca’da 16 askerimizin şehit edilmesini lanetlediler.

Yüzlerce gönüllü asker

07 Eylül 2015 Pazartesi 18:43

Gönüllü askerlik için dilekçe imzalayan kadın-erkek, genç-yaşlı yüzlerce vatandaşın dilekçeleri, Askerlik Şubesine teslim edildi.

Foto galeri için tıklayınız.

Haber: Özge ELÇİ

Türkiye Kamu-Sen, Türk Metal Sen, Bolu Ülkü Ocakları, BBP Bolu teşkilatı üyesi ve duyarlı yüzlerce vatandaş, Dağlıca’da şehit olan askerlerimiz anmak ve teröre lanet okumak için İzzet Baysal Caddesi’nde toplandı. Kalabalık, ilk olarak Tabaklar Camii’de ikindi namazının ardından gıyabi cenaze namazı kıldılar.

KADINLAR DA GÖNÜLLÜ ASKERLİK İÇİN İMZA ATTI

Kalabalık, namazın ardından sloganlar eşliğinde Kent Meydanı’na yürüdü. Kent Meydanı’nda gönüllü askerlik için dağıtılan dilekçelere yüzlerce kişi imza attı. İmza atanların arasında çok sayıda kadının da olması dikkatlerden kaçmadı.

Yüzlerce kişi, yine toplu halde Kent Meydanı’ndan Askerlik Şubesine yürüdüler. Burada bir basın açıklaması yapan Kamu-Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman, şunları ifade etti;

‘HAİNLERE CAN SUYU VEREN SİYASİ İRADE...’

“Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde askerlerimize yönelik yapılan haince saldırılar bir kez daha bizleri yasa boğmuştur. İlk gelen bilgilere göre 16 askerimizin şehit olduğu ve bir çok askerimizin de yaralı olduğu ifade edilmektedir.

Son birkaç aydır hızla artış gösteren ve ocaklara yangınlar düşüren terörü ve terör örgütünü lanetliyorum. Bu hainlere çözüm süreci adı altında can suyu veren ve palazlandıran siyasi iradeyi Türk milleti bir kenara not etmiştir. Habur'da, Oslo'da, Kandil'de ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler.
‘BU SÜREÇ BİR YUTTURMACAYDI’

Türkiye Kamu-Sen, ‘Terörle müzakere değil, mücadele edilir’, ‘Çözüm değil, ihanet süreci’ derken ve akil adam olmayı reddederken, bize vebalı gibi yaklaşanlar, bugün yaşananlar için neler düşünmektedirler?

‘Analar ağlamasın’ diye başlatılan bu sürecin bir yutturmacadan ibaret olduğu artık çok net ortadadır. Türk milletinin çözüm süreci adı altında yıllardır oyalandığı, hainlerin ise bu süreçte mevzi kazandığı bir kez daha anlaşılmıştır.

‘ÜZERİNE DÜŞENİ YAPSINLAR’

Yetkililer artık üzerine düşeni yapmalı, ‘Terörle müzakere değil, mücadele’ yolunu benimseyerek toprağa düşen şehitlerimizin kanını yerde bırakmamalıdır.

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen ve tüm Bolu halkı olarak ailesi olarak, başta tüm şehitlerimiz olmak üzere, Dağlıca'da şehit olan tüm askerlerimize yüce Allah'tan rahmet, aileleri, yakınları ve Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyorum.”

Açıklamanın ardından gönüllü askerlik için imzalanan dilekçeler Askerlik Şubesinde görev yapan komutanlara teslim edildi. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar