15 Temmuz 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul23°C
  • Ankara20°C

İTFAİYECİLERE PSİKOLOJİK DESTEK

Bolu Belediyesi’nde görevli Psikolog Duygu Terzi, İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan personele ‘Stres Bozukluğu İle Mücadele Yöntemleri’ konusunda seminer verdi.

İtfaiyecilere psikolojik destek

09 Eylül 2015 Çarşamba 13:32

HABER MERKEZİ

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü çalışanlarına ‘Stres Bozukluğu İle Mücadele Yöntemleri’ anlatıldı. Bolu Belediyesi’nde görevli Psikolog Duygu Terzi tarafından verilen seminerde itfaiyecilere stres bozukluğunun ciddiyetinden bahsedilerek kurtulmanın yolları anlatıldı. Stres bozukluğunun 2 ila 20 gün arasında sürebileceğini belirten Terzi; “Yangın, kaza ve kurtarma gibi olaylardan sonra personelimizde ortaya stres bozukluğu çıkabiliyor.

2-20 GÜN ARASINDA SÜREBİLİYOR

Stres bozuklukları birkaç türlü olabiliyor; ama biz stres bozukluğuna asıl olarak bir olayın ardından verilen ilk dönem tepkisi diyebiliriz. Stres bozukluğu 2 ila 20 gün arasında sürebilen ciddi bir rahatsızlıktır. Arkadaşlarımızın ruhsal ve bedensel durumunu çok farklı biçimlerde derinden yaralayabilir. Bu sebeple ne zaman ve hangi olay sonrası çıkabileceği belli olmayan bu rahatsızlığa karşı itfaiyecilerimizin psikolojik destek almalarına karar verdik” dedi.

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.