19 Mart 2019
  • Bolu19°C
  • İstanbul18°C
  • Ankara19°C

İLÇELERE ÖDENEK YAĞACAK

Hafta boyunca devam eden İl Genel Meclisi Eylül Ayı toplantılarının Perşembe günü gerçekleşen oturumunda 14 madde görüşülerek karara bağlandı. Birçok ilçeye ödenek talebi, ilgili komisyonlara havale edildi.

İlçelere ödenek yağacak

10 Eylül 2015 Perşembe 15:10

 

 

Haber Merkezi

Yaşar Yüceer Başkanlığında hafta başından bu yana devam eden İl Genel Meclisi Eylül Ayı toplantılarının son oturumunda 14 madde görüşüldü. İl Genel Meclis Üyeleri Perşembe günü gerçekleşen oturumda ilk olarak İlimiz Yeniçağa İlçesine 2011 yılında yaptırılan Kent Güvenlik Yönetim Sisteminin (KGYS) bakım ve onarımının yaptırılması için 7 bin TL ödeneğin aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporu görüştü. Söz konusu rapor oy birliği ile kabul edilirken, Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Mudurnu İlçesi, Seyrancık mahallesinde bulunan taşınmazın otel ve restoran olarak kiraya verilmesine ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda görüşüldü. Raporda söz konusu yerin 15 yıllığına kiraya verilmesinin uygun olduğu belirtildi.

3 GÖLET İL ÖZEL İDARESİNE DEVREDİLECEK

DSİ Genel Müdürlüğü’nce İlimiz sınırları içerisinde yapılarak işletmeye alınan 3 adet göletin işletme ve bakım faaliyetlerinin İl Özel İdaresine devrine ilişkin Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporları da ele alan meclis üyeleri, her iki raporu da kabul ederken, İl Özel İdaresi Köy İçme Suları Yönetmeliği ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporlar da toplantıda ele alındı. Yönetmelik üzerinde uzun uzun değerlendirme yapan meclis üyeleri, ilimizdeki içme sularının durumu ve alınabilecek tedbirler ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonuna yetki verdi. 

OKULLARIN DOĞALGAZA DÖNÜŞMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Toplantıda ayrıca Kıbrıscık Köylere Hizmet Götürme Birliğine gönderilen 60 bin TL. ödeneğin tahsis şeklinin değiştirilmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor kabul edilirken, Seben Köylere Hizmet Götürme Birliğine 110 bin TL. ödenek aktarılmasına dair rapor da oy birliği ile kabul edildi.  Merkez ilçe Karaçayır Mahallesinde bulunan İl Özel İdaresine ait taşınmaz ile Bolu Belediyesine ait taşınmazın karşılıklı olarak trampa edilmesinin kararlaştırıldığı toplantı, Dörtdivan İlçe Köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 48.814 TL. ödeneğin Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması, Göynük İlçe Köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli olan 100 bin TL. ödeneğin Göynük Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması taleplerinin Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi, okulların doğalgaza dönüşmesi, ısı yalıtımı, mantolama çalışmalarının ne durumda olduğu, bu çalışmaların yapılmadığı okullar ile ilgili araştırma yapılması önerisinin Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edilmesi ile sona erdi.

 

 

 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.