18 Ağustos 2019
  • Bolu14°C
  • İstanbul20°C
  • Ankara20°C

İSMİNİ BİLE ZİKRETMİYORUM

CHP Milletvekili Tanju Özcan’ın artan terör saldırılarıyla ilgili Ak Parti’yi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı suçladığı açıklamalarına yanıt veren Ak Parti Milletvekili Fehmi Küpçü, “Bolu’da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili” ifad

İsmini bile zikretmiyorum

10 Eylül 2015 Perşembe 17:35

Haber Merkezi

Küpçü, Özcan’ın açıklamalarına yanıt olarak “Bolu’da ismini zikretmek istemediğimiz bir siyasi partinin milletvekili, Ak Partimiz ve Cumhurbaşkanımız ile ilgili haddi aşan, edep ve haya dışı iftira ve isnatlarda bulunmuştur” dedi.

CHP-HDP’Yİ KOL KOLA GÖRDÜK

CHP’yi HDP ile kol kola gezmekle suçlayan Milletvekili Küpçü, “Kendi Genel Başkan Yardımcılarının ‘Biz Ailecek HDP’ye Oy Verdik’ demelerini meclis başkan vekillerinin ve kendi milletvekili adaylarının Hdp ‘Lilerle Hatta Eş Başkanı ile İlk Karşılaştıklarında “Çak Yapmalarını”  Hala Unutmadık “ ifadelerini kullandı.

HDP İLE ORTAK İTİRAZ ETTİKLERİ MADDELERİ DİLE GETİRDİ

Özcan’ın  “HDP diye bir yapı var. Siyasi parti demiyorum, bir yapı var. Terör örgütünün açık şekilde temsilcisi. Bugün askerimizi, polisimizi mayın tuzağına düşüren o tuhaf kıyafet giymiş adamın kravatlısı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bunlar. Bunlar hiçbir zaman terör ile aralarına mesafe koymadılar” sözlerini hatırlatan Küpçü, “Bunları söyleyen Bolu milletvekili, partisinin Anayasa Mahkemesine götürdükleri iç güvenlik yasasından haberi yok herhalde;

bu yasa çıkmasın diye  HDP İle Mecliste Beraber Eylem Yapanlar utanmadan ve sıkılmadan verdikleri demeçler ,yazıklar olsun” dedi. Milletvekili Küpçü, açıklamalarının devamında CHP ve HDP’ninbirlikte itiraz ettiği  İç Güvenlik Yasası’nın maddelerine değindi.

Küpçü, son olarak “Cihan şahit olsun ki ; tekbir deyince Allah’ü Ekber’in ne demek olduğunu bilmeyenlerin ,cenaze namazında “ve celle senaüke” ‘nin okunacağını bilmeyenlerin ve bugüne kadar bu toplumun değer yargılarını inkar edip Anayasa Mahkemesine götürenlere elbette bu alanı bırakmayacağız” diye konuştu. 

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar