20 Temmuz 2019
  • Bolu23°C
  • İstanbul28°C
  • Ankara25°C

1 KASIM KURTULUŞ SAVAŞIMIZDIR

1 Kasım genel seçimlerine 10 aday adayıyla giden Milliyetçi Hakeret Partisi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi. Aday adaylarının kendisini tanıttığı toplantıda konuşan İl Başkanı Mehmet Aydın, “1 Kasım seçimlerine MHP olarak Kurtuluş Savaşı gözüyle bakıyor

1 Kasım Kurtuluş Savaşımızdır

10 Eylül 2015 Perşembe 19:16

Haber: Özge ELÇİ

MHP’den aday adayı olan 7 isim, parti binasında yapılan tanıtım toplantısına katılarak kendilerini Bolu kamuoyuna tanıttılar. Toplantıda ilk konuşmayı yapan İl Başkanı Aydın,  “Biz MHP olarak 1 Kasım seçimlerine artık Kurtuluş Savaşı gözüyle bakıyoruz” diye konuştu.

300 MİLLETVEKİLİ VERİN, TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYALIM

Aydın, ülkenin içinde bulunduğu durumu değerlendirerek “Türk milletinin bundan 100 yıl önce nasıl bir tehlike altında olduğunu hepimiz biliyoruz. Yine 100 yıl sonra da bu tehlikeler sadece ismi değişti. Ülkemizin milli birlik ve beraberliğini, bölünmez bütünlüğünü bozmak isteyen düşmanlarımız yok olmadı. O zamanki Sabahattin Ali’ler, Mustafa Sabri’ler, İngiliz uşakları, şimdi de karşımıza değişik ad altında çıktılar. Ülkemize kast edenler, canımıza kast edenler, inşallah 1 Kasım’da kaybedeceklerdir. 

13 yıldır bizi yönetmeye çalışan, sıkıştığında PKK beni kandırdı, paralel beni kandırdı, aciziyetlerini her fırsatta dile getiern AKP hükümetinni pervasızlıkları devam ediyor. Artık kimseye saygıları da kalmadı: Şehit kanlarımız akarken, Cumhurmuzun başı ‘400 milletvekili verseydeniz, böyle olmazdı’ diye açıklama yapabiliyor. Biz MHP olarak ‘Bize 300 milletvekili verin, biz bu PKK’nın kökünü kazıyalım’ diyoruz. Çankırı Milletvekili, şehit cenazesidne şehidin dayısı için ‘Bu paralelcinin burada ne işi var?’ diyor. Bu kadar yüzsüzler. İnşallah Türk milleti bunlara gereken cevabı vereceklerdir” ifadelerini kullandı.

ADAY ADAYLARI KENDİLERİNİ TANITTI

Daha sonra aday adayları kendilerini tanıttılar. Orman mühendisi olan Gürzap Yılmaz, “Bolu, yüzde 65’i ormanlarla kaplı, ekonomisinin de yüzde 50’si ormana ve ormancılığa bağlı bir ilimiz. Bu yüzden inşallah Bolu’dan bir orman mühendisi vatandaşımız, orman köylülerinin temsilcisi olarak Meclis’e gider. Bu niyetle adaylığımı koydum. Genel merkezimiz adaylığımı onaylarsa artık takdir, Bolu halkınındır” dedi.

Bolu İl Kurucu üyesi olarak görev aldığını söyleyen Mehmet Altındağ, siyasi geçmişinden bahsetti. Altındağ, şehitlere başsağlığı dilerken “Korkarız ki 1 Kasım’da Güneydoğu’yu PKK’ya sandıkta teslim edecekler. Artık milletimizin uyanması gerekiyor. Bu seçimlerde Allah’ın izniyle AKP milletimizi kandıramayacak, MHP bu seçimlerden alnının akıyla, yüzünün pekiyle başı dik olarak çıkacak” açıklamasını yaptı.

 

Metin Apaydın ise “Ülkemizin içinde bulunduğu bu karanlık dönemde her vatansever gibi bütün vatanseverlerin birleştiği MHP’de aday adayıyım. Bu ülkede barışın, huzurun güvencesi MHP’dir. Gelecekte iktidara yürüyen, Beştepe’yi korkutan sonuçlar, MHP’nin iktidara yürüdüğünü gösterir neticeleri vardır. MHP vatanına, şehitlerine sahip çıkacaktır, kanlarını yerde bırakmayacaktır” şeklinde konuştu.

MHP SEÇİME 10 ADAY ADAYIYLA GİDİYOR

Ardından konuşan Yasin Özcan, “İktidarın ülkeyi getirdiği durum içler acısıdır. Terör, yolsuzluk, insanları ayırma. Buna dur diyecek tek parti MHP’dir” dedi.

1975 yılında Ülkü Ocaklarına girdiğini söyleyen Mevlüt Altıntaş, “Daha sonra teşkilattan hiç kopmadım. Köyümde 4 dönem muhtarlık yaptım. Ülkem,izin geldiği durum apaçık ortadadır. MHP ülkenin kurtuluşudur. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde Türkiye bunu yaşayacaktır” diye konuştu.

Hasan Çevik, “Artık sözün bittiği yerdeyiz” derken açıklamalarını  “Bizler dava arkadaşlarımızla beraber hep birlikte gereken yerlere gereken cevabı vermek için aday adayı olduk. İnşallah hem ülkemiz hem de Bolu için hayırlı olur” diyerek sürdürdü.

BİRLİKTE OBJEKTİFLERİN KARŞISINA GEÇTİLER

Turan Yılmaz, AKP iktidarını eleştirerek “Bir zamanlar bu ülkede ne denilmişti? PKK ve yandaşları için 3-5 çapulcu denmişti. 5 çapulcudan geldiğimiz noktanın takdirini size bırakıyorum. Aanyasa bir kez delinmekle hiçbir şey olunmaz denilmişti. Ülke olarak geldiğimiz durumu, devleti yönetenlerin, üst düzey konumda olan bakanlarımız hangi konumlarda olduğunu, nerelere geldiğimizi yine sizlerin takdirine bırakıyorum” dedi.

Abdülkadir Ergül ise herkesten dua aldığını söylerken, “Ben sağcısı, solcusu herkesten dua alıyorum. Her yerden telefonlar geliyor bana. Rabbim nasip ederse aday olurum, nasip değilse aday olmam. Kaderimizde varsa 18 Eylül’de aday oluruz, yoksa olamayız” diye konuştu.

İl Başkanı Mehmet Aydın, şehir dışında olan aday adaylarının katılamadığını söyledi. Toplantının sonunda İl Başkanı Mehmet Aydın, Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili ve Belediye Meclis Üyesi Ercan Üsküp, aday adaylarıyla birlikte objektiflerin karşısına geçti.  

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar